Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.02.2020 09:50
Dengeki PlayStation
767V

Koniec miesięcznika Dengeki PlayStation po 25 latach od wydania pierwszego numeru

Japończycy są wyraźnie mniej zainteresowani graniem na konsolach stacjonarnych, niż 10 lat temu, a w dodatku dochodzi problem wciąż spadającego czytelnictwa prasy tradycyjnej. W związku z tym magazyn Dengeki PlayStation ogłasza rychłe zakończenie działalności.

Dengeki PlayStation, które jest wydawane od grudnia 1994 roku (czyli od momentu wprowadzenia pierwszego PlayStation na japoński rynek), zakończy niedługo swoją działalność - przynajmniej w drukowanej formie, bo redakcja zachowa swoją stronę internetową.

Słynny japoński miesięcznik doczeka się wydania ostatniego numeru 28 marca. Przed tym w ręce czytelników w Japonii trafi jeszcze numer 685, którego premiera zaplanowana jest na 28 lutego.

Dengeki PlayStation, obok Famitsu, jest najpopularniejszym drukowanym periodykiem o grach w Japonii. Redakcja magazynu z 25 letnią historią zapowiedziała, że ma zamiar kontynuować tworzenie portalu Dengeki Online. Możliwe jest również wydawanie sporadycznych wydań drukowanych, poświęconych bardzo popularnym grom (np. serii Pokemon), ale nic nie zostało jeszcze potwierdzone.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/02/dengeki-playstation-to-cease-regular-publication-with-march-28-due-issue

Tagi: dengeki dengeki playstation japonia PlayStation