Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.02.2020 23:59
Flight Simulator
7980V

Microsoft Flight Simulator ze wszystkimi lotniskami świata. Ogromny realizm wykonania obiektów na filmie

To będzie jedna z najciekawszych nadciągających premier. Marka, która klasycznie kojarzyła się wyłącznie z high-endowymi pecetami wyląduje w końcu również na konsolach. Chodzi oczywiście o Microsoft Flight Simulator.

Można powiedzieć, że to przełomowe wydarzenie w dziejach konsol, bo pada ostatnio bastion pecetowego grania - niezwykle realistyczny i zaawansowany symulator lotu wskoczy również na Xbox One (prawdopodobnie otrzyma też pełne wsparcie dla Xbox Series X).

Jeszcze w 2020 roku Microsoft Flight Simulator pojawi się na PC. Wiemy, że gra wyląduje z pewnym opóźnieniem na Xbox One - możliwe, że dopiero w 2021 roku.

W najnowszym materiale wideo deweloperzy postanowili pochwalić się wykonaniem lotnisk w grze. Wiadomo, że w grze pojawią się wszystkie lotniska cywilne występujące na świecie - obiekty wykonano na bazie zdjęć satelitarnych i proceduralnego generowania oraz bazy danych istniejącej już w Microsoft Flight Simulator X. 80 najważniejszych obiektów tego typu zostało jednak zrealizowanych ręcznie - z dbałością o najmniejsze szczegóły (np. lotniska w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, Waszyngtonie, Tokio).

Tagi: Microsoft Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios