Grzegorz Butcher Drabik Grzegorz Butcher Drabik 07.03.2012 13:23
Peter Molyneux opuszcza Microsoft i Lionhead
784V

Peter Molyneux opuszcza Microsoft i Lionhead

Długie lata karmił nas swoimi kłamstewkami marzeniami, ale przez ostatnie 10 produktywnych lat nie sposób odmówić Peterowi Molyneux wielu sukcesów. Jest jedną z ikon branży i nie tylko fani Fable z przykrością przyjmą wieści, że Piotruś opuszcza niedługo dwie macierzyste firmy, stawiając na niezależność...

xxxxx

Jak donosi serwis Kotaku, wraz z ukończeniem w tym roku Fable: The Journey - edycji Fable dedykowanej Kinectowi - Molyneux porzuci zarówno stanowisko szefa studia Lionehad, jak i szefa kreatywnego w Microsoft Game Studios (na którym "doglądał" prac m.in. studiów Lionhead i Rare).

 

 

"Z mieszanymi uczuciami podjąłem decyzję o opuszczeniu Microsoftu i Lionhead Studios - firmy, którą współzałożyłem w 1997 roku - wraz z ukończeniem prac nad Fable: The Journey. Pozostaję bardzo poruszony i dumny z ludzi, produktów i doświadczeń, które wspólnie tworzyliśmy, od pionierskiego Black & White, po kinectowy projekt Milo & Kate. Czuję jednak, że to właściwy moment, aby podążyć za własną niezależnością".

 

52-letni aktualnie Molyneux tworzy gry od 20. roku życia i możemy być pewni, że gdziekolwiek wyląduje - nie przestanie tego robić. Tak jak wielu przed nim - że wspomnimy choćby Davida Jaffe czy Tima Schafera - i zapewne wielu po nim. Tak czy inaczej, życzymy powodzenia. Może niezależność pozwoli mu faktycznie rozwinąć skrzydła i - poza niekończącymi się obietnicami - Piotruś faktycznie nas kiedyś czymś zaskoczy?

Tagi: lionhead studios Microsoft Game Studios peter molyneux