Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.02.2020 09:26
Broken Roads
1232V

Broken Roads na zwiastunie z gameplayem. Obiecujące RPG z autorem Fallout 2 i Planescape: Torment w zespole!

Fani klasycznych RPG-ów mają na co czekać. Okazuje się, że do obiecującego projektu Broken Roads dołączył Colin McComb, który odpowiadał wcześniej w Black Isle Studios m.in. za Fallouta 2.

Jeden z autorów Fallout 2, Planescape: Torment i scenarzysta Wasteland 2 oraz Wasteland 3 przyłączył się do zespołu Drop Bear Bytes, pracującego aktualnie nad Broken Roads. Chodzi o Colina McComba, jednego z bardziej rozpoznawalnych deweloperów w gatunku RPG.

"Pillars of Eternity i Shadowrun Returns otworzyły na nowo ścieżki dla deweloperów klasycznych RPG-ów i fanów. Popatrzcie tylko nad czym pracuje obecnie Larian, inXile czy Owlcat Games. Klasyczne RPG-i to nisza, która się jednak umacnia i rośnie. To niesamowite, że możemy iść w ślady takich produkcji jak Fallout 2 i Planescape: Torment i że Colin McComb dołączył do naszego zespołu" - powiedział Craig Ritchie ze studia Drop Bear Bytes.

Broken Roads to RPG z turowym systemem walki, który przypomina klimatem dwie pierwsze odsłony marki Fallout. W produkcji zwiedzamy otoczenie zainspirowane Australią, w którym eksploracja ma równie ważne znaczenie jak rozbudowane dialogi, w których podejmować można różne decyzje w 4 kierunkach moralno-filozoficznych. Na kompasie etycznym gry pojawia się: egzystencjonalizm, nihilizm, utylitaryzm i makiawelizm

Demo tytułu zostało już zaprezentowane na PAX Aus 2019, gdzie spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem.

Broken Roads ma pojawić się na rynku w 2021 roku. Gra ma równocześnie trafić na PC, Switch, XOne i PS4.

Tagi: