Iza Łęcka Iza Łęcka 11.02.2020 07:31
US Navy
1081V

Marynarka Wojenna USA wchodzi w gry. US Navy chce rekrutować graczy do armii

W opinii wielu zwykłych obywateli, gry wideo nie są dobrą formą spędzania czasu, a mogą okazać się źródłem wielu tragedii. Z tym stereotypem może jednak walczyć marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych, która oficjalnie nawiązała współpracę z ESL i Dreamhackiem. Przedstawiciele US Navy będą pojawiać się na turniejach i promować dołączanie do armii.

W 2018 roku armia Stanów Zjednoczonych mając problemy z rekrutowaniem odpowiedniej liczby chętnych, utworzyła drużynę e-sportową, która miała zachęcać graczy do zaciągnięcia się do wojska. Marynarka wojenna USA również zainteresowała się grami, choć w tym wypadku nie mówimy o uczestnictwie w wydarzenia e-sportowych, a swego rodzaju ich organizacji.

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych nawiązała współpracę z amerykańskim ESL oraz Dreamhackiem i podczas wydarzeń e-sportowych będzie przeprowadzana „doświadczalną aktywizację”. Działania będą polegać na rozgrywaniu pojedynków oficerów i weteranów marynarki wojennej z fanami w różnych grach. Marynarka będzie również włączona do transmisji Dreamhacka – US Navy dzięki temu może stać się „integralną częścią ekosystemu e-sportu”.

Nikt nie powinien myśleć, że zastosowana taktyka w jakiś sposób różni się od ruchów z 2018 roku – także i w tym wypadku celem działań jest znalezienie odpowiednich graczy-żołnierzy. Dowódca rekrutacji marynarki wojennej USA, kontradmirał Brendan R. McLane, w oficjalnej wiadomości podkreślił, że jest podekscytowany tą współpracą i zaznaczył, że e-sport, podobnie jak służenie państwu w morskich siłach zbrojnych, wymagają różnych umiejętności oraz niezbędne jest silne zaangażowanie w celu ciągłego doskonalenia.

Pierwszy owoc współpracy zostanie zaprezentowany już w dniach 21-23 lutego, gdy odbędzie się Dreamhack Anaheim. W maju przedstawiciele marynarki pojawią się na Dreamhack Dallas. W Stanach Zjednoczonych gry systematycznie są łączone ze wszelkimi masakrami czy niebezpiecznymi wydarzeniami – choć podejście do graczy się zmienia, gdy potrzeba wypełnić listy rekrutacyjne.

Nie znamy dokładnych danych, ale najwidoczniej kampania z 2018 roku przyniosła sukces, dzięki któremu kolejne siły zbrojne Armii Stanów Zjednoczonych zdecydowały się otworzyć na graczy.

Warto spojrzeć na inne informacje związane z armią:

Źródło: https://www.pcgamer.com/us-navy-enters-the-esports-scene-with-esl-north-america-and-dreamhack-deal

Tagi: armia e-sport marynarka wojenna usa sporty elektroniczne Stany Zjednoczone