Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 09.02.2020 14:40
Steam China
820V

Chińscy deweloperzy obawiają się chińskiej wersji Steam

Chińscy deweloperzy martwią się o swoją przyszłość. Steam China, zamiast pomóc, najprawdopodobniej pokrzyżuje plany wielu twórców.

Wersja Steam dostępna tylko w Chinach może być dobrą opcją dla chińskich graczy, ale nie dla chińskich zespołów deweloperskich, dla których Steam jest linią ratunkową. Gry, które zostaną udostępnione w chińskiej wersji Steama, zostaną zablokowane w innych regionach, co może być strzałem w kolano dla wielu osób.

Nowe, ciężkie przepisy Valve uniemożliwiają małym, ambitnym deweloperom przetrwanie w ogromnej branży gier w Chinach. Steam China obiecuje "lepsze wrażenia" graczom zamieszkujących chińskie miasta - platforma już niedługo zostanie uruchomiona, a na premierę będzie dostępnych ponad 40 gier. Dla porównania, na oryginalnej wersji Steam jest już ponad 30 tysięcy gier. 

Programista pracujący w chińskim zespole deweloperskim odniósł się do zaistniałej sytuacji:

Steam China jest przerażający. To okropne. Nie jestem pewien, co to będzie, ale mam nadzieję, że gracze nadal będą mieli dostęp do międzynarodowej Steam.

Gdyby Steam nie był dostępny, nie programowalibyśmy gier. Myślę, że prawdopodobnie tak jest w przypadku większości programistów w Chinach.

Deweloperzy obawiają się najgorszego - słabej sprzedaży. Jeśli ich gry zostaną udostępnione wyłącznie w Steam China, nabyć je będą mogli tylko chińscy gracze. Klientów stracą również, jeśli gra trafi wyłącznie na oficjalną wersję Steam - chińscy gracze nie mieliby dostępu do ich gier, a przecież Europejczycy czy też Amerykanie niezbyt chętnie sięgają po chińskie produkcje.

Źródło: pcgamer.com

Tagi: Chińskie gry steam steam china