Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2020 17:08
Joker
806V

Joker jest już dostępny na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD. Znamy szczegóły

„Joker” zebrał w ubiegłym roku pochwały od dziennikarzy z całego świata. Produkcja to pierwszy film z kategorii R, który przebił 1 mld dolarów w box office. Teraz tę historię możecie poznać we własnym zaciszu – opowieść zadebiutowała na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD.

„Joker” to jeden z największych sukcesów 2019 roku, ponieważ film otrzymał skromny budżet (55 mln dolarów), ale wygenerował ponad 1 mld dolarów w box office. Film został także nagrodzony dwoma Złotymi Globami i wciąż walczy o Oscary.

Pomysł na „Jokera” powstał w głowie Todda Phillipsa w 2016 roku, a wśród jego inspiracji można wyróżnić dwie produkcje wyreżyserowane przez Martina Scorsese „Taksówkarz” i „Król komedii”, w których główne role brawurowo zagrał Robert De Niro. Punktem wyjścia do napisania historii był natomiast komiks „Batman. Zabójczy żart”, ale scenariusz nie był tak naprawdę wierną adaptacją żadnej z opowieści.

Todd Phillips nie ukrywa, że „narodziny” Jokera były dla niego wyjątkowe i postanowił je przedstawić szerokiej publice:

„Uwielbiam złożoność postaci Jokera. Uznałem, że jego narodziny są warte zbadania w filmie, bo nikt tego wcześniej nie zrobił. Nawet w kanonie nie istnieje formalnie uznana wersja jego początku. Dlatego wraz ze Scottem Silverem napisaliśmy wersję historii o złożonej i skomplikowanej postaci, o tym, jak się zmienia i... spada w otchłań. Właśnie to mnie interesowało. Nie historia Jokera, ale historia stawania się Jokerem.”

O trudach roli wypowiedział się sam Joaquin Phoenix, który współczuł postaci:

„Były chwile, kiedy współczułem mu, nawet wydawało mi się, że rozumiem jego pobudki. Ale po chwili decyzje, jakie podejmował, znów były dla mnie odpychające. Odegranie tej postaci stanowiło dla mnie wyzwanie jako dla aktora. Wiedziałem też, że będzie to wyzwanie dla widowni i ich wcześniejszego pojęcia o Jokerze, bo w tym fikcyjnym świecie, podobnie jak w tym prawdziwym, nie ma prostych odpowiedzi.”

Teraz „Joker” jest już dostępny na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD, więc każdy zainteresowany może zapoznać się z przygotowaną historią. Jest to tytuł, który warto posiadać w swojej bibliotece.

Tak prezentują się dodatki specjalne w 4K UHD Blu-ray i Blu-ray:

  • Powitajcie... Jokera!
  • Z planu: Spojrzenie zza kulis na powstawanie filmu
  • Alternatywne ujęcia z udziałem Joaquina Phoenixa
  • Przymiarki kostiumów i wiele więcej!

W przypadku DVD otrzymacie „Powitajcie... Jokera!”.

Jeżeli interesuje Was tematyka filmów i seriali, sprawdźcie nasze recenzje:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 4k ultra blu-ray blu-ray joker