redakcja PPE redakcja PPE 31.01.2020 08:33
PPE - portal graczy
1326V

Zimowe porządki na PPE + reaktywacja czarnej listy

Drodzy Czytelnicy, dokładnie za dwa miesiące, 31 marca, PPE będzie obchodziło 10. urodziny. Nim jednak nadejdzie czas świętowania, postanowiliśmy nieco uporządkować stronę.

PPE przez te już blisko 10 lat rozrosło się znacznie w zakresie technicznym. Po kilku latach uruchamiania kolejnych funkcji postanowiliśmy zrobić ich przegląd i te, które leżały odłogiem, po prostu usunąć. Los ten spotkał m.in. moduły wydarzeń, ogłoszeń, umawiania się na rozgrywki online czy shoutboksa (żegnaliśmy go ze łzami w oczach!). Również strona główna została odchudzona, co - mamy nadzieję - przekłada się na szybsze jej wczytywanie. Zerknijcie na to, co już się zmieniło lub zmieni się w najbliższych tygodniach. 

  • czarna lista - po licznych sugestiach z Waszej strony postanowiliśmy przywrócić niektóre funkcje czarnej listy, m.in. uniemożliwienie osobie wrzuconej na "czarną" minusowanie komentarzy czy wejście na profil. Przypominamy, że czarną listę znajdziecie tutaj
  • minusowanie - zdajemy sobie sprawę, że nagminne minusowanie komentarzy przez innych userów jest dla niektórych Czytelników zmorą i również w tym zakresie planujemy zmiany związane m.in. z ograniczeniem liczby minusów na dzień, blokadą tej opcji dla nowych osób czy blokadą minusowania starszych treści. Zmiany te pojawią się w lutym.
  • recenzje Czytelników - duże zmiany czekają moduł recenzji Czytelników. Postanowiliśmy przenieść je do sekcji Blogów, która jest jednym z chętniej odwiedzanych miejsc na portalu (pozwoli to autorom recenzji m.in. na dotarcie do większej grupy odbiorców). W wyniku tej zmiany Blogi doczekają się wstępnej przebudowy (pojawią się kategorie), a docelowo chcemy całą sekcję mocniej odświeżyć. Przeniesienie recenzji nastąpi już w przyszłym tygodniu. 
  • moje zakupy - osoby, które zakupiły w przeszłości magazyn PSX Extreme w formacie PDF, wciąż mają dostęp do numerów w sekcji Moje zakupy. Jeśli któregoś z zakupionych numerów nie pobraliście, a chcecie, bardzo prosimy uzupełnić kolekcję, ponieważ z końcem lutego planujemy wyłączyć ten moduł z racji, iż od kilku dobrych miesięcy, po zmianie wydawcy pisma, nie prowadzimy sprzedaży e-wydań.
  • zgłoś błąd - już od jakiegoś czasu dostępny jest system zgłaszania błędów, które znajdziecie w newsach czy tekstach - zapraszamy do korzystania (opcja dostępna dla zalogowanych, widoczna na końcu danego materiału). 

To tylko część mniejszych i większych zmian. Przed nami jeszcze m.in. lift niektórych podstron (m.in. planujemy odświeżyć wygląd profilu i kartę gry w encyklopedii), kolejne poprawki techniczne, ale również wdrożenie nowych rzeczy i tutaj jak zawsze zwracamy się z gorącą prośbą do Was - jeśli brakuje Ci jakiejś funkcjonalności, zapraszamy do komentarzy. W zależności od liczby i skomplikowania propozycji postaramy się przygotować paczkę nowych rozwiązań na wspomniane 10. urodziny PPE. 

PS Drodzy Czytelnicy, wiemy, że chętnie komentujecie kwestie merytoryczne na portalu (np. tematykę newsów itp.), ale zwracamy się z gorącą prośbą, aby przy okazji tego newsa skupić się w komentarzach na kwestiach technicznych: propozycje nowych rozwiązań, błędy techniczne itp. Z góry dziękujemy!

Tagi: ppe 3.0