Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.01.2020 13:08
amd radeon
2339V

AMD w tajemnicy eliminuje błędy w kartach AMD Radeon

AMD wydało nowy sterownik, który poprawia bezpieczeństwo osób korzystających z kart graficznych Radeon.

Gracze, którzy korzystają z układów graficznych od AMD dotarli do niezbyt ciekawych informacji - w ostatnim czasie, producent kart graficznych wykrył luki bezpieczeństwa, które naprawił w najnowszej wersji sterowników - co jednak ciekawe, "czerwoni" nic o tym nie wspomnieli w notatkach informujących o poprawkach, które nadejdą w owej wersji sterownika.

Poprawki bezpieczeństwa zostały wdrożone do układów w aktualizacji oznaczonej wersją 20.1.1. Jeśli więc posiadacie karty graficzne od AMD, szybko zaktualizujcie swój sterownik do wersji podanej na górze - jeśli tego nie zrobicie, w każdej chwili możecie doświadczyć na własnej skórze ataków DDoS oraz RCE (Remote Code Execution) - osoba atakująca może uruchomić wybrany przez siebie kod na naszym komputerze.

Sprawa została nagłośniona - posiadacze kart nie są zadowoleni z postąpienia AMD, które zataiło tak ważną informację przed nimi -wystarczyło tylko poprosić osoby korzystające z kart Radeon o zaktualizowanie swoich sterowników w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Warto zajrzeć na:

Źródło: GamingSociety.pl

Tagi: amd amd radeon błędy luki bezpieczenstwa sterowniki