Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.01.2020 11:45
Age of Empires 3 remaster, testy beta
588V

Age of Empires 3: Definitive Edition. Testy beta startują już w lutym

Już w przyszłym miesiącu dostaniemy wreszcie więcej informacji na temat Age of Empires 3: Definitive Edition. Wszystko za sprawą zapowiedzianych na ten czas testów beta.

Age of Empires to jedna z kilku kultowych serii gier strategicznych, które od dekad cieszą się niesamowitym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że twórcy odnawiają kolejno każdy z wydanych projektów (a to wszystko jeszcze przed premierą zapowiedzianej "czwórki"). 

Po tym, jak w ostatnich latach otrzymaliśmy Age of Empires: Definitive Edition oraz Age of Empires II: Definitive Edition, przyszedł czas także na odświeżenie trzeciej części. I choć do premiery Age of Empires 3: Definitive Edition jest jeszcze trochę czasu, to niektórzy dostaną możliwość uczestniczenia w testach beta już w lutym. 

Wszystko odbędzie się jednak nieco inaczej, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich dwóch części. Tam przebieg był jasny- testy trwały przez pewien, długi okres. Tutaj pojawi się kilka krótszych terminów, aby można było sprawdzać zmiany. Wszystko wystartuje w przyszłym miesiącu, a dostęp dostanie mała grupka ludzi, których określono jako "fani oryginalnego Age 3". Co ważne, beta skupi się na rozgrywce wieloosobowej, a kampania zostanie ograniczona tylko dla małej grupy osób i kilku misji. 

Dzięki zapowiedzi testów dostaliśmy również wgląd w wymagania systemowy, jakie muszą spełniać potencjalni uczestnicy. Nie są one skrajnie wysokie, choć bez wątpienia mogą sprawiać problem niektórym urządzeniom

  • System: Windows 10 (64-bitowy)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Pamięć graficzna: 2 GB 
  • DX11 / D3D11
  • Karta graficzna: HD 4400, albo więcej, w przypadku kart zintegrowanych 

Źródło: https://gamingbolt.com/age-of-empires-3-definitive-edition-beta-kicks-off-in-february

Tagi: age of empires iii ensemble studios MacSoft (Macintosh) Microsoft Studios (Windows)