Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 22.01.2020 21:22
hellblade 2
946V

Ninja Theory opowiada o procesie tworzenia Hellblade 2: Senua's Saga

Twórcy nadchodzącej pełnoprawnej kontynuacji Hellblade opowiedzieli krótko o pomysłach dotyczących nadchodzącej gry studia Ninja Theory.

Przy produkcji Senua's Saga: Hellblade II pracuje obecnie dwa razy więcej osób względem pierwszej odsłony serii. Ambitny zespół należący do Microsoftu rozwija się w błyskawicznym tempie - oprócz produkcji, w której ponownie pokierujemy celtycką wojowniczką o imieniu Senua, owy zespół zajmuje się również nowym, tajemniczym projektem do którego dzisiaj udostępnili interesujący teaser.

Raczej każdy ze mną się zgodzi - The Game Awards nabrało rumieńców dzięki Philowi Spencerowi, który postanowił zaprezentować nadchodzącego Xboksa oraz wypuścić pierwszy materiał z Hellblade 2, który pojawi się w następnym roku na komputerach osobistych oraz next-genowej konsoli od "zielonych". 

Ninja Theory opublikował film, w którym opowiadają o tworzeniu Hellblade 2 - z materiału wynika, że Ninja Theory jest podzielone na mniejsze ekipy tworzące nowe i innowacyjne doświadczenia. Potwierdził on również, że studio bardzo szybko się rozwija. Współzałożyciel studia, Tameem Antoniades, ujawnił z jakimi tematami będzie się wiązać pełnoprawna kontynuacja:

Hellblade dał nam bardzo osobisty wgląd w problemy psychiczne, a ta kontynuacja opiera się na tym, aby pokazać, jak szaleństwo i cierpienie kształtują mity, bogów i religię. Naszym celem jest stworzenie doświadczenia porównywalnego z epickimi mitami i sagami z dawnych czasów. Potwierdza również, że Saga Senua: Hellblade II będzie korzystać z technologii proceduralnej i inteligentnych narzędzi.

Hellblade 2 najprawdopodobniej ponownie skradnie serca graczy swoją głęboką historią, szalonymi pomysłami oraz złożonymi mechanikami.

Warto zajrzeć na:

Źródło: dualshockers.com

Tagi: microsoft Ninja Theory Senua's Saga: Hellblade II