Maciej Marchewka Maciej Marchewka 15.06.2010 19:14
Tak wygląda 3DS!
1999V

Tak wygląda 3DS!

Koniec wyssanych z palca bzdur na temat nowej maszynki Nintendo - przyszła pora na konkrety! Reggie Fils-Aime - prezes Nintendo America oficjalnie ujawnił światu najnowsze dziecko japońskiego koncernu. Przywitajcie 3DS!xxxxx

 

Pierwsze co rzuca się w oczy to różnych rozmiarów ekrany. Dolny pozostał wprawdzie tych samych gabarytów, drugi zyskał jednak panoramiczny format, zatem i większą przekątną, w tym wypadku 3.5". Druga ważna kwestia to wyczekiwana gałka analogowa znajdująca się tuż nad krzyżakiem. Głównym bajerem zabawki pozostaje oczywiście możliwość zabawy z trójwymiarowymi grami bez konieczności używania dedykowanych okularków, ale wygląda na to, że pomysł ma aspiracje wybiec daleko ponad samo granie.

 

 

Podobnie bowiem jak DSi, konsolka wyposażona będzie w kamerkę, którą nie tylko będziemy mogli pstrykać fotki, ale również konwertować je do 3D! Na tym jednak nie koniec. "Kinowe" proporcje ekranu to przecież doskonała okazja do oglądania filmów. Nintendo wysnuło więc słuszny wniosek podpisując umowy z największymi wytwórniami filmowymi Hollywood, m.in. Disney, Dream Works i Warner Bros. Czy filmy również będziemy mogli oglądać w 3D? Tego jeszcze nie wiemy, ale śmiało można założyć podobny przebieg spraw.

 

 

 

Na koniec kilka gier, których występ na konsoli Nintendo ma być tylko kwestią czasu. A mówi się tutaj o takich seriach jak Nintendogs, Kingdom Hearts, Resident Evil czy... Metal Gear Solid! Cholera, Nintendo walnęło z grubej rury i osobiście czuję się po prostu sponiewierany!

Tagi: 3ds e3 2010 Nintendo