Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.01.2020 13:03
GAME UK
2237V

Kiepskie wyniki sprzedaży gier w pudełkach. Popularna sieć GAME chce zamknąć 40 sklepów w UK

Sprzedaż pudełkowych wydań pecetowych gier ubija dno od wielu lat, ale wygląda na to, że również w przypadku konsol pozycja fizycznych wydań gier znacząco się osłabia.

Rynek brytyjski w 2019 roku pokazał, że gracze odchodzą od pudełkowych wydań gier - obecnie również na konsolach. W UK, przez cały 2019 rok sprzedano 17,6 mln gier w pudełkach, co zapewniło obroty na poziomie 602 mln funtów. Taki wynik oznacza zredukowanie sprzedaży fizycznych wydań gier aż o 21,7% rok do roku.

Oczywiście nic na rynku nie dzieje się w próżni i na taką sytuację już zareagowała bardzo popularna w Wielkiej Brytanii sieć detaliczna GAME. Prezes sieci sklepów GAME zapowiedział, że chce zamknąć aż 40 sklepów - m.in. placówek położonych w Mansfield, Canterbury, Watford, Glasgow Fort, Leicester, Derby, Norwich Chapelfield, Lakeside, Bexleyheath i Carmarthen.

Części likwidacji sklepów być może uda się uniknąć, jeśli zmniejszy się wysokość dzierżawy, którą właściciel GAME musi płacić właścicielom ziemi/budynków. GAME posiada obecnie 259 sklepów w całej Wielkiej Brytanii.

Z pewnością wpływ na taką decyzję mają kiepskie wyniki z brytyjskiego rynku gier, o czym pisaliśmy więcej w tym miejscu.

Tagi: fizyczna dystrybucja game uk wielka brytania