Iza Łęcka Iza Łęcka 03.01.2020 10:17
Samsung TV
582V

Samsung szykuje telewizor z elastyczną matrycą – można go zgiąć w 2 kierunkach

W 2020 roku zobaczymy kolejne urządzenia z giętkimi ekranami. Samsung ma pracować nad nowym telewizorem, którego matrycę można zginać w dwóch kierunkach. Sprzęt może zostać zaprezentowany na zbliżającym się CES 2020.

W 2014 roku Samsung na targach CES zaprezentował prototyp telewizora, którego specjalny mechanizm pozwalał zgiąć ekran. Widzowie mogli z prostego ekranu zrobić zakrzywiony i choć technologia nigdy nie została rozpowszechniona, to podobne rozwiązanie może zostać zaprezentowane po raz kolejny.

Redakcja Letsgodigital dotarła do informacji na temat elastycznego telewizora OLED przygotowanego przez Samsung. Firma 19 listopada złożyła wniosek do Amerykańskiego Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych – wyświetlacz OLED można zgiąć do przodu i do tyłu. Firma specjalnie zamontowała głośnik po obu stronach ekranu, by użytkownik nie musiał obawiać się o utratę jakości dźwięku podczas ruchów sprzętu. Telewizor po wyłączeniu automatycznie wygina się do tyłu, jednak po włączeniu użytkownik może go ustawić na płasko lub do przodu.

Samsung nie precyzuje, kiedy urządzenie może zostać zaprezentowane, jednak w połowie grudnia firma zarejestrowała nazwę „Telewizor, który może wszystko zmienić” - bardzo możliwe, że właśnie tym sloganem będzie reklamowany powyżej wspomniany odbiornik. Wszystkie szczegóły planów Samsunga poznamy w przyszłym tygodniu – od wtorku ruszają targi CES 2020.

Samsung TV 2 kierunki

Na naszym portalu przeczytacie także informacje dotyczące sprzętów Samsunga:

Źródło: https://nl. .org/televisies-tvs/samsung-tv-scherm-nieuw-model-buigbaar/

Tagi: ces 2020 Samsung telewizor