Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.01.2020 10:41
Akira Mega Drive
1599V

Akira z Mega Drive odnaleziona! Zadziwiająco dobrze wyglądający gameplay

Akira to dla fanów cyberpunka i anime pozycja absolutnie kultowa. Tematem zainteresowało się ostatnio Hollywood - wiadomo, że Warner Bros. szykuje kinową adaptację tej wspaniałej animacji. Warto również przyjrzeć się w tym kontekście odnalezionej niedawno grze z Segi Mega Drive.

Próba przeniesienia Akiry do formy kinowej, fabularnej produkcji, której podjął się ostatnio Warner Bros. (premiera filmu nastąpi 21 maja 2021 roku) to nie pierwsza taka inicjatywa. Już w latach 90. próbowano przenieść Akirę na konsole!

Chodzi o projekt z NES, pochodzący z 1988 roku, który trafił wyłącznie na japoński rynek. Wspominamy o tej produkcji, bo w ostatnich tygodniach odnaleziono znacznie lepszy graficznie i rozwinięty gameplayowo prototyp konwersji tej gry dla Segi Mega Drive. Projekt ten nigdy nie ujrzał światła dziennego - prawdopodobnie w związku z negatywnym odbiorem Akiry na 8-bitowej konsoli Nintendo. Szykowano również wersję tej produkcji na SNES. Tutaj jednak również nie doczekaliśmy się nigdy premiery.

Projekt wyglądał na bardzo zaawansowany, co możecie sprawdzić dzięki poniższemu filmikowi. Co ciekawe - w produkcji znalazło się miejsce nawet dla scenek z kamerą FPP, czy dla ikonicznej dla Akiry sekwencji motocyklowego pościgu.

Tagi: Akira Mega Drive retro