Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.12.2019 13:43
Wiedzmin oceny Netflix recenzje
15705V

Wiedźmin od Netflix ostro krytykowany w recenzjach. Przegląd ocen

Miał być wielki hit (wg marzeń niektórych fanów na miarę "Gry o Tron") a wyszła z tego tylko raczej przeciętna produkcja. Tak wynika z pierwszych recenzji "Wiedźmina" od Netflixa.

"Wiedźmin", który debiutuje dziś w Netflixie, nie zgarnia zbyt wielu pochwał w recenzjach. Redakcja GameSpot, która wystawiła produkcji ocenę 4/10 zarzuca jej straszny narracyjny chaos i niespójność. Odcinkom nowej produkcji brakuje też porządnych dialogów. Większość konwersacji wypada mało autentycznie. W szczególności scenariusz zawodzi, kiedy przedstawia historię Yennefer.

Wiedźmin ma problem z chaotycznym scenariuszem

The Guardian wlepił "Wiedźminowi" ocenę 3/5. Z kolei portal EW.com wystawił serialowi najniższą możliwą ocenę (1/5), twierdząc, że "Netflixowy Wiedźmin jest po prostu okropny". Głównym zarzutem redakcji jest nuda, która wieje z ekranu. Odcinki mają być przesadnie rozwleczone i często pozbawione istotnych wydarzeń. Redakcja Games Radar wystawiła serialowi ocenę 5/10, twierdząc, że serial nie dorasta do pięt "Grze o Tron". The Independent był również krytyczny, wystawiając ocenę 2/5. The New York Times wystawił 6/10, a The Hollywood Reporter 5/10.

"Wiedźmin to chaotyczny zlepek wątków fabularnych wrzuconych w tak niedorobiony świat, że prawie się go nie dostrzega. Oglądanie tego przypomina trochę grę wideo, gdzie śmierć, restarty i poboczne wątki sprawiają, że czasami nie jesteś pewny, gdzie się znajdujesz w narracji. Niestety z serialu nie płynie nawet odrobina przyjemności" - napisał redaktor The Independent.

"Wiedźmin" na Rotten Tomatoes posiada w tym momencie 63% pozytywnych ocen.  Średnia ocen serialu na Metacritic to obecnie 5,3/10.

Ciekawe jednak jak serial ocenią fani książek. Czekamy oczywiście na wasze wrażenia po obejrzeniu serialu, dostępnego od dzisiaj w ofercie Netflixa.

Naszą recenzję "Wiedźmina" znajdziecie w tym miejscu.

Porównanie scen z gry

Na deser zerknijcie na filmik przygotowany przez IGN, w którym porównano sceny serialowe z produkcjami CDP RED.

Warto sprawdzić:

Tagi: Netflix serial Wiedźmin witcher