Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.12.2019 16:12
stream nvidia
294V

NVIDIA zaprasza na charytatywny stream. Gracze pomogą potrzebującym

Firma NVIDIA zaprasza na charytatywny stream, podczas którego gracze, e-sportowcy oraz internetowe osobistości wspólnymi siłami będą uczestniczyć w wielogodzinnym streamie. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy dla potrzebujących.

NVIDIA zaprasza na piątą edycję charytatywnego wydarzenia, które zostało tym razem przygotowany we współpracy z marką OMEN. W ubiegłym roku firma zbierała pieniądze na rzecz pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka, a wcześniej przeprowadzano zbiórki dla fundacji DKMS skupiającej potencjalnych dawców szpiku, kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei oraz podopiecznych Kliniki Budzik, walczącej o wybudzanie osób pogrążonych w śpiączce. Dzięki przychylności darczyńców udało się do tej pory zebrać tą drogą niebagatelną kwotę 250 tys. złotych.

Wojciech Łaszczak, Brand Manager z firmy NVIDIA, zapowiedział nową inicjatywę następującymi słowami:

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni widząc zaangażowanie graczy oraz znanych osób ze świata gamingu. Kolejny raz pokażmy światu jak wspaniałą społecznością są gracze. Dzięki tej akcji jesteśmy w stanie realnie zmienić świat na lepsze. Napędza nas prosty cel - niesienie pomocy tym którzy jej potrzebują.”

Teraz gracze, e-sportowcy oraz internetowe osobistości zwierają szyki, by podczas 60-godzinnej transmisji zebrać pieniądze dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich i zostaną przeznaczone na pomoc seniorom cierpiącym z powodu samotności i trudnej sytuacji życiowej.

Firma NVIDIA podkreśliła trudną sytuację wynikającą z globalnej informatyzacji i popularności mediów społecznościowych. Starsze osoby mają utrudniony kontakt, nie korzystają z nowoczesnych technologii i bardzo często cierpią z powodu samotności i ubóstwa. Niektórzy z nich znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej z powodu choroby lub innych nieszczęśliwych wypadków. Dlatego niezmiernie ważne jest przywrócenie tym osobom zerwanych więzi ze społeczeństwem i zapewnienie godności osobistej. Dzielenie z nimi radości i smutków.

W kilku słowach wydarzenie zapowiedziała Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich:

„Samotność osób starszych to jeden z największych problemów, z którymi mierzą się one na co dzień. Niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna, a odsetek ten dramatycznie wręcz wzrasta wśród osób powyżej 80-tego roku życia. Ludzie w tym wieku nie mają już z reguły znajomych lub przyjaciół, a wielopokoleniowe rodziny są już w naszym kraju rzadkością. Dziś mamy pod opieką ponad 300 takich osób w czterech miastach. Dzięki m.in. tej akcji zbieramy fundusze by dotrzeć do kolejnych starszych samotnych ludzi w Polsce”.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 grudnia 2019 roku, a podczas 60-godzinnej transmisji pojawi się ponad 60 zaproszonych gości. NVIDIA zaprosiła do współpracy graczy e-sportowych oraz osobistości internetowe, którzy wraz ze swoimi fanami postarają się zebrać jak największą kwotę na pomoc potrzebującym. Zbiórka jest wspierana przez aukcje internetowe, w których można zlicytować kilka cennych i unikalnych rzeczy związanych z szeroko pojętym gamingiem.

Harmonogram transmisji oraz szczegóły akcji znajdują się na stronie firmy NVIDIA.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: akcja charytatywna Live-Stream nvidia stream