Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.12.2019 13:09
Trump Thanos
2184V

Donald Trump przedstawiany przez własny sztab jako Thanos z Avengers. Twórca postaci oburzony wpisem

Aż trudno uwierzyć w tę historię, bo Thanos jest jedną z najbardziej rozponawalnych postaci z uniwersum Marvel Comics - wyjątkowo nagłośnioną przez filmy z serii "Avengers". Jak się jednak okazuje sztab prowadzący kampanię Donalda Trumpa chyba nie kojarzy dokładnie tego złoczyńcy.

Donald Trump zaczął już kampanię wyborczą, bo jeden z najbogatszych ludzi świata chce znów zostać wybranym na prezydenta USA (wybory odbędą się w 2020 roku). Okazuje się, że niespecjalnie w tym zadaniu pomaga mu jego sztab specjalistów od marketingu, wizerunku i PR.

Na oficjalnym profilu twitterowym Donalda Trumpa, utworzonym z okazji zaczynającej się prezydenckiej kampanii, pojawił się wczoraj naprawdę niefortunny wpis. Obecny prezydent USA został w nim przedstawiony w krótkiej animacji jako... Thanos, czyli jeden z największych komiksowych złoczyńców wszech czasów.

Niefortunna wpadka sztabu Trumpa

Wpis podkreśla, że reelekcja prezydenta Trumpa "jest nieunikniona". Donald Trump jako Thanos następnie unicestwia pstryknięciem palca swoich politycznych oponentów.

Amerykańskie media szybko zauważyły, jak bardzo kuriozalny jest wydźwięk tego twitterowego wpisu. Sztab wyborczy Trumpa przyrównuje go bowiem (zapewne przez nieznajomość charakteru Thanosa i "Avengersów") do jednego z największych zbrodniarzy w dziejach popkultury. Co tu dużo mówić - to kompromitująca wpadka "speców od social media", zatrudnianych przez obecnego prezydenta USA.

Reakcja Jima Starlina

Sprawę skomentował już nawet wyraźnie oburzony Jim Starlin, autor komiksowego Thanosa.

Poczułem się wykorzystany, widząc, jak ten nadęty błazen wykorzystuje moją kreatywność, by połechtać swoje infantylne ego. Doszło do mnie, że prezydent mojego kraju i przywódca wolnego świata czerpie radość z porównania się do masowego mordercy. Jak bardzo jest to chore? To naprawdę smutne i dziwne czasy, w których przyszło nam żyć. Na szczęście wszystkie rzeczy, nawet narodowe dramaty, dobiegają kiedyś końca" - powiedział Starlin w rozmowie z redakcją The Hollywood Reporter.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/thanos-creator-feels-violated-trump-campaigns-avengers-ad-1261553

Tagi: donald trump humor trump usa