Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2019 20:12
COD MW
1749V

Call of Duty: Modern Warfare z paką darmowej zawartości. Znamy udostępnione nowości

Pierwszy sezon rozgrywek w Call of Duty: Modern Warfare właśnie wystartował. Infinity Ward udostępniło zrzut darmowej zawartości – gracze mogą sprawdzić nowe mapy, tryby oraz Karnet Bojowy. Znamy wszystkie szczegóły.

Koniec wyczekiwania na premierowe rozszerzenie do Call of Duty: Modern Warfare. Pierwsze pliki zostały udostępnione na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych i wszyscy gracze mogą za darmo sprawdzać całą zawartość.

Deweloperzy podkreślają, że pierwszy sezon zawiera mnóstwo nowej, bezpłatnej zawartości, która jest dostępna dla wszystkich graczy na wszystkich platformach. Nowa zawartość trafi na serwery co tydzień przez cały Sezon Pierwszy.

Na co możemy liczyć?

  • Nowe mapy trybu Multiplayer: ulubiona mapa Multiplayer fanów z Call of Duty 4: Modern Warfare, Crash została zremasterowana i ponownie zaprojektowana, odwzorowując miejsce katastrofy helikoptera w Urzikstanie, ze wszystkimi drogami i pełnymi akcji konfrontacjami na dachu, które dobrze pamiętasz. Ale to nie wszystko. Do mapy Crash w dalszej części sezonu dołączają jeszcze dwie przeprojektowane mapy z Call of Duty 4: Modern Warfare, czyli Vacant, opuszczone biuro zmuszające do intensywnych walk wewnątrz kompleksu, oraz Shipment, w którym króluje szybka i szalona akcja.
  • Nowe mapy trybu 2v2 Strzelanina: Dołącz do szybkich, intensywnych pojedynków 2 na 2 na nowej mapie Atrium w pałacu w Verdansku oraz nowej mapie Cargo, magazynie z otwartym dachem w obrębie kontenerowca w londyńskich dokach. W dalszej części sezonu pojawi się też dostęp do mapy Shipment.
  • Nowa mapa Wojny Naziemnej: Weź udział w epickiej wojnie totalnej z 64 graczami w Porcie, czyli na wyjątkowej, wielkoformatowej mapie Wojny Naziemnej, zmagając się na ulicach, pośród budynków, kontenerów i dźwigów.
  • Klasyczne misje Operacji Specjalnych: W rozgrywce Pitch Black dostań się do pustej posiadłości Barkova, aby odzyskać i przesłać wszystkie dane wywiadowcze do twojego taktycznego łazika. W Grounded zaangażuj się w wymianę ognia i wyeliminuj bojowników Al Qatala, którzy zajęli byłą bazę lotniczą Barkova, aby ukraść broń i zasoby lotnicze. Bomb Squad pojawi się później w trakcie Sezonu Pierwszego. W tej operacji Drużyna 4 Armistice QRF musi rozbroić urządzenia IED rozmieszczone w mieście Urzikstan.
  • Nowe Operacje Specjalne: W Operacji Strongbox użyj skradzionych kluczy kryptograficznych, aby zaatakować bank, włamać się do skarbca i wyeliminować Bankiera. W Operacji Just Reward, która będzie dostępna dla wszystkich graczy w trakcie trwania sezonu, odetnij przerzut gotówki Al Qatala w Verdansku i uderz na szefa operacji finansowych, hakując mobilne centra danych Bankiera.
  • Nowe tryby multiplayer: W Reinforce, hybrydowym trybie łączącym Dominację, Znajdź i Zniszcz oraz Znajdź i Uratuj, zbieraj punkty, aby ożywić poległych członków drużyny, i przejmuj punkty, aby wygrać rundę. W Sezonie Pierwszym uruchomione zostaną dodatkowe tryby, w tym Infected, gdzie polujesz lub stajesz się zwierzyną w formie gry survivalowej – wyeliminowani ocalali stają się zainfekowanymi. W O.S.P. Strzelanina obowiązuje ta sama mechanika, co w tradycyjnej Strzelaninie, z tą różnicą, że gracze rozpoczynają każdy mecz bez broni lub sprzętu i muszą je zdobyć po rozpoczęciu meczu.
  • Nowe bronie: Dostępny do zdobycia przez wszystkich graczy RAM-7 to w pełni automatyczny karabin szturmowy Bullpup, z kolei Holger-26 to wyspecjalizowany lekki karabin maszynowy, będący wersją karabinu modelu Holger.

Twórcy opierają rozwój gry na Karnecie Bojowym, który kupimy za 1000 Punktów Call of Duty lub przez wykupienie Pakietu Karnetu Bojowego (automatycznie otrzymacie 20 poziom). Niezależnie od podjętej decyzji – w Karnecie Bojowym znajdziemy punkty COD, które możemy wykorzystać w sklepie lub do przyszłego ulepszenia KB. W sklepie Call of Duty pojawią się także nowe skórki, które kupimy za Punkty Call of Duty.

Karnet Bojowy oferuje 100 poziomów i jeśli przebijecie się przez wszystkie – otrzymacie więcej Punktów Call of Duty niż wydaliście na jego zakup.

Tak o nowościach wypowiedział się Patrick Kelly, kierownik i dyrektor kreatywny Infinity Ward:

„Od czasu premiery Modern Warfare wspaniale jest wciąż dzielić się nową, grywalną zawartością, ale dzisiejsza premiera Sezonu Pierwszego przenosi ten proces na nowy poziom dla wszystkich graczy. Wdrażamy mapy w trybie Multiplayer, takie jak Crash, Vacant i Shipment; mapy trybu Strzelanina - Cargo, Atrium i Shipment; mapę Port do Wojny Naziemnej; trzy nowe tryby dla wielu graczy; pięć nowych Operacji Specjalnych i dwie nowe bronie. To największy rzut darmowych treści w historii Call of Duty i cieszymy się, że wszyscy mogą sprawdzić je wspólnie na wszystkich platformach”.

Gracze mogą także kupić Call of Duty: Modern Warfare Battle Pass Edition – jest to gra z Karnetem Bojowym, taktycznym nożem i trzema paczkami operatorów.

Warto sprawdzić:

 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward