Iza Łęcka Iza Łęcka 02.12.2019 09:41
Xbox Game Pass Logo
819V

Xbox Game Pass szansą dla mniejszych firm. Microsoft promuje niezależnych twórców

Microsoft wkrótce zapowie ofertę Xbox Game Pass na pierwszą połowę grudnia, w której nie powinno zabraknąć nowych tytułów od mniejszych zespołów deweloperskich. Zdaniem włodarzy korporacji z Redmond, usługa przynosi pozytywne efekty również dla twórców gier.

Oferta Xbox Game Pass od startu pozwala graczom zapoznawać się z bardzo zróżnicowanymi grami. Microsoft już kilkukrotnie podkreślał, że usługa stanowi szansę dla abonentów, by zapoznać się z mniej znanymi produkcjami i wypróbować ciekawych gatunków.

Podczas rozmowy z Aaronem Greenbergiem wskazane zostały korzyści dla deweloperów. Za sprawą dołączenia produkcji do Xbox Game Pass, mogą liczyć na wielką promocję:

„Jest wiele niezależnych studiów, które pracują nad jedną grą jako mały zespół, a przyszłość ich studia zależy od tego, czy gra odniesie sukces, czy nie. Posiadanie Game Pass jest dla nich okazją, by miliony ludzi natychmiast zagrało w ich produkcję – w wielu przypadkach, pomaga to zdobyć publiczność, odnieść sukces i daje szansę tworzenia dalej na bazie jednej produkcji lub stworzenia innej gry dzięki temu sukcesowi.”

Na pewno spostrzeżenie Greenberga jest jak najbardziej trafne i nie można się z nim nie zgodzić. Wiele zespołów korzysta z dodatkowej promocji i rozwijającej się bazy użytkowników – jak wiadomo tytuły później trafiają także na PS4 lub Switcha, jednak w tym wypadku gracze muszą wydać pieniądze na produkcję. Jednocześnie biblioteka Xbox Game Pass jest ciągle rozszerzana, co jest atutem dla graczy.

Na naszej stronie znajdziecie dodatkowe informacje o Xbox Game Pass:

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-exec-talks-game-pass-and-its-importance-in-discovering-games

Tagi: Aaron Greenberg Microsoft pc xbox game pass Xbox One