Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.11.2019 14:56
Wasteland 3
481V

Wasteland 3. Brian Fargo o opóźnieniu premiery: ocena na Metacritic wzrośnie o 10 punktów

Wasteland 3 miało w pierwotnych zamierzaniach ekipy inXile wyjść pod koniec 2019 roku. Ostatecznie doszło do opóźnienia premiery. Brian Fargo tłumaczy tę decyzję.

Redakcja Gamesradar przeprowadziła ostatnio wywiad z prezesem inXile Brianem Fargo. W rozmowie głównym tematem było oczywiście Wasteland 3.

Brian Fargo podkreślał, że opóźnienie premiery o kilka miesięcy znacznie podbije jakość gry.

"To zawsze kluczowa sprawa w tworzeniu gier - nieważne czy chodzi o Rockstar, Blizzard czy inne studia. Zawsze kluczową sprawą jest czas, czas, czas. Chcemy dać sobie dodatkowe 3 do 6 miesięcy na tworzenie Wasteland 3. Dla małej firmy jak nasza to jak różnica między dniem a nocą. Sześć miesięcy naprawdę robi różnicę - to prawdopodobnie przełoży się na 10 dodatkowych punktów w skali Metacritic dla nas" - wyjaśniał Brian Fargo.

Cóż, trudno się obrażać na inXile za opóźnienie Wasteland 3, pomimo faktu, że już podczas kampanii crowdfundingowej na Fig ekipa zarzekała się, że premiera nastąpi do końca 2019 roku. Te "10 punktów", o których wspomina Fargo ma pewnie związek z wywaleniem z gry błędów technicznych i bugów. Warto na to poczekać.

Aktualna data premiery Wasteland 3 to 19 maja 2020 r. W związku z tym produkcja Briana Fargo będzie się musiała zmierzyć z tuzami w postaci Marvel's Avengers (premiera 15 maja) oraz The Last of Us Part II (29 maja). Przy takich konkurentach może się niestety okazać, że ta niskobudżetowa produkcja przejdzie przez rynek niezauważona.

Źródło: https://wccftech.com/inxile-microsofts-6-months-could-be-a-10-on-metacritic-change-for-us-with-wasteland-3/

Tagi: Inxile Enterainment Wasteland 3