Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.11.2019 22:30
Project xCloud
492V

Project xCloud z dostępem do 3000 gier. Platforma dostanie ekskluzywne produkcje

Microsoft wciąż nie zdecydował się udostępnić Project xCloud szerokiemu gronu odbiorców, ale zainteresowani już w dniu premiery otrzymają dostęp do szerokiego wachlarza tytułów z aktualnej generacji. Korporacja z Redmond myśli nawet o stworzeniu gier na wyłączność.

Pierwsze opinie dotyczące Project xCloud są pozytywne, ponieważ Microsoft podobno zadbał o porządną infrastrukturę. Korporacja już od dobrych kilku lat opracowuje podstawy, które mają zapewnić bezproblemową rozgrywkę w każdym miejscu. Czy faktycznie to się uda? Przekonamy się dopiero w przyszłym roku, ale możemy mieć pewność jednego – na propozycji korporacji z Redmond nie zabraknie gier.

Project xCloud już dzisiaj ma dostęp do 3000 tytułów z Xboksa, a liczba ta będzie stale rosnąć:

„Pierwszą rzeczą, którą robimy, jest... Po prostu bierzemy i przenosimy do chmury zawartość, która nie wymaga żadnych zmian. Tak więc od razu [z xCloud] mamy platformę, na której można uruchomić dowolną z 3000 gier, które możesz dziś uruchomić na Xboksie.”

Powyższe słowa wypowiedział Kareem Choudhry, który zaznaczył także, że zespół Phila Spencera chce zadbać o tytuły na wyłączność:

„Jeśli chodzi o ekskluzywy dla [Project xCloud], jesteśmy na wczesnym etapie rozmów z deweloperami first-party i third-party, ale nie mamy żadnych ogłoszeń. Rozwój nowych treści i IP trwa od osiemnastu miesięcy do dwóch lat.”

Wiceprezes Microsoftu zaznaczył, że trwają rozmowy, by przygotować gry na wyłączność Project xCloud. Trudno powiedzieć, na jakie tytuły będą mogli liczyć sympatycy chmury, ale jest to na pewno ciekawa sytuacja.

Kareem Choudhry dodał, że firma właśnie zaimplementowała nową funkcję „świadomej chmury”, dzięki której deweloperzy mogą dokonywać pewnych zmian w samych grach – przykładowo zmieniać rozmiar czcionki lub dokonywać odświeżenia kodu sieciowego, by uwzględnić status serwerów.

Aktualnie Project xCloud został zbudowany na podstawie Xboksa One S, ale w pewnym momencie sprzęt zostania zaktualizowany do Xbox Scarlett. Streamingowa usługa (identycznie jak konsole) będzie ewoluować oferując graczom lepsze wrażenia.

Warto na koniec podkreślić jedno – Google Stadia 22 gry na premierę vs. Project xCloud z przynajmniej 3000 produkcjami na premierę? Różnica jest kolosalna.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://wccftech.com/project-xcloud-is-getting-exclusive-games-project-scarlett-hardware/

Tagi: microsoft Project xCloud streaming xbox xbox one xcloud