redakcja PPE redakcja PPE 28.11.2019 11:47
PSX Extreme 268
1439V

PSX Extreme 268 z Kalendarzem Gracza 2020 od dziś w sprzedaży

Już w najbliższy czwartek, 28 listopada, do sprzedaży trafi grudniowy numer PSX Extreme, który tradycyjnie dostępny będzie z Kalendarzem Gracza na nowy rok. Ponadto w wydaniu temat numeru o cyfrowej dystrybucji, 29 recenzji w tym m.in. Death Stranding, Star Wars Jedi: Upadły zakon, Shenmue III i wiele innych. Do poczytania m.in. materiały o egzoszkieletach, siłach specjalnych, Gwiezdnych wojnach, Yu Suzukim czy historii Need for Speeda. Życzymy miłej lektury!

UWAGA! Grudniowy numer dostępny jest wraz z Kalendarzem Gracza 2020. W związku z tym wydanie kosztuje wyjątkowo 12,90 zł. 

PSX Extreme 268 Feath Stranding

Kalendarz Gracza 2020 PSX Extreme

Roger: Przygotowywanie numeru z kalendarzem gracza to zawsze wyzwanie. Większość artów zdobiących kolejne miesiące musi być zatwierdzona przez zachodnie centrale wydawców, a zdarzają się i takie przypadki, że firma nie ma jeszcze ani artów, ani planu wydawniczego na 2020 r. (vide Nintendo), ewentualnie strony kalendarza musiałyby przejść przez rygorystyczne korporacyjne kontrole na kilku szczeblach (wszystkie gry z bohaterami Marvela), co mogłoby trwać kilka miesięcy. Niemniej jednak w tym roku jak na koniec kolejnej generacji konsol przystało, strony kalendarza zdobią głównie hity, swoisty crème de la crème.

Koniec roku to również koniec pewnej epoki, ale o tym, który z dużych sklepów wycofa się z pudełkowej dystrybucji gier w Polsce, dowiecie się zapewne pod koniec grudnia. To doskonały moment, by sprawdzić, jak działają cyfrowe sklepy pokroju PS Store czy Steama, ile zarabiają i jakie niosą ze sobą korzyści i zagrożenia. Zaglądamy za kulisy ich działalności i piszemy bez ogródek o mechanizmach, którymi się rządzą. To w temacie numeru. W recenzjach również nie brakuje ciekawej lektury. Trzy zróżnicowane opinie na temat Death Stranding spina wywiad z Normanem Reedusem, aktorem wcielającym się w głównego bohatera gry, który opowiada o współpracy i relacjach z Kojimą. Mało w temacie DS? To mamy dla Was jeszcze arcyciekawy materiał o egzoszkieletach, które już niedługo mogą niczym samochody trafić do masowej produkcji. Nie mówiąc o wojskowych projektach, które wyglądają jak Power Armory z Fallouta, rozpalając wyobraźnię. 

Butcher nie odpuścił oczywiście recenzji Star Wars Jedi: Upadły zakon, chociaż w krzakach czaili się zarówno Mazzi, jak i Komodo. Ten ostatni musiał więc zadowolić się publicystyką, w której wyciągnął na światło dzienne wszystkie brudy i ciekawostki związane z narodzinami całego uniwersum Gwiezdnych wojen. Zaiskrzyło też na linii HIV-Piechota, a to za sprawą nowego Need for Speeda, którego obaj chcieli przetestować. Gra pojechała ostatecznie do HIVa, a Piechota zrobił to, co potrafi najlepiej – zabrał Was na kolejną, szczerą podróż retro, prześwietlając serię Need for Speed, która wzlotów miała porównywalnie tyle co upadków. HIV (nie)popuścił też nowemu Call of Duty, a wraz z recenzją przeczytacie artykuł o funkcjonowaniu najbardziej elitarnych oddziałów specjalnych na świecie z US Navy SEALs na czele. Po wielu latach czekania mogliśmy też w końcu ponownie wcielić się w role Ryo w trzeciej części Shenmue. A taka okazja może się prędko nie powtórzyć, więc przybliżamy Wam sylwetkę Yu Suzukiego, twórcy serii, który jest też autorem wielu rewolucyjnych pomysłów, bez których dziś rynek gier mógłby wyglądać zupełnie inaczej. 

Jako że miejsce we wstępniaku się kończy, a w tym numerze wisienek na torcie jest kilka, wspomnę jeszcze o wywiadzie z Toddem McFarlanem, twórcą komiksu „Spawn”, teście gigantycznej konsoli retro Capcomu (cena jest równie gigantyczna), rozkręcającym się na dobre Myszaqu w kolejnych mrocznych wynurzeniach, historii automatowego hitu Centipede, który w latach 80. przyciągał do salonów masowo płeć piękną, oraz solidnej dawce japońszczyzny. Bo oprócz recenzji nowych Pokemonów Mazzi przetestował wydaną w Japonii na Switcha czwartą część Yo-kai Watch, dorzucając materiał o fenomenie serii i powodach jej spektakularnej porażki z Pokemonami, które po zadyszce wróciły na piedestał. O poruszającej historii serii Professor Layton nawet nie wspominam, bo idą święta, więc należy się cieszyć z prezentów, które Mikołaj i pani Mikołajowa z pewnością dla Was szykują. Oby tylko kurier dobrze rozłożył towar na plecach i nie nawalił! Wesołych, spokojnych i rodzinnych świąt moi drodzy. Czas nadrobić kupkę wstydu z 2019 r., prawda?

PSX Extreme 268 cyfrowa dystrybucja

PSX Extreme 268 Death Stranding

PSX Extreme 268 Capcom

PSX Extreme 268 egzoszkielety

PSX Extreme 268 Gwiezdne wojny

PSX Extreme 268 Need for Speed

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU

Zakupy w wirtualu

CO NOWEGO

Werewolf: The Apocalypse  – Earthblood
Outriders
Ary and the Secret of Seasons
SteelSeries Arctis 1 – test
Logitech G935 - test
Capcom Home Arcade – test 
Diablo IV

RECENZJE

Apocalipsis: The Tree of the Knowledge of Good and Evil
Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout 
Bee Simulator
Blacksad: Under the Skin
Call of Duty: Modern Warfare
Death Stranding
Disney Classic Games: Aladdin And The Lion King 
Door Kickers: Action Squad 
Golazo!
Harvest Moon: Mad Dash
Just Dance 2020
Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy: Deluxe Edition51
Let’s Sing 2020
Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020
Monkey King: Hero is Back
Narcos: Rise of the Cartels
Need for Speed Heat
Pokémon Sword/Shield
Ring Fit Adventure
River City Melee Mach!!
Romancing SaGa 3
Shenmue III
Star Wars Jedi: Upadły zakon
Terminator: Resistance
Tools Up!
WWE 2K20
Xeno Crisis 
Yo-kai Watch 1 for Nintendo Switch
Yo-kai Watch 4: We’re Looking Up at the Same Sky

HARDKOR

Siły specjalne
Tajemnica Professora Laytona
Wzloty i upadki Yo-kai Watch
Egzoszkielety – siła na wyciągnięcie ręki
Star Wars – nowa nadzieja kinematografii
Myszaq lubi 

RETRO

Yu Suzuki – inżynier z salonu arcade
Need for Speed
Centipede

FELIETONY

ZZ uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI

Prenumerata
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Region Filmowy
Comix Zone – wywiad z Toddem McFarlanem
Graczpospolita
Listy
Głos Ludu

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Prenumeratę numeru grudniowego wysyłamy w poniedziałek 25 listopada. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.

Tagi: psx extreme