Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.11.2019 09:09
Wikingowie Walhalla Netflix
1726V

Wikingowie: Walhalla. Netflix przejął prawa do marki i tworzy jej kontynuację!

Wiadomo już, że Netflix ma apetyt na mitologię nordycką, bo platforma szykuje całkiem obiecujący "Ragnarok". To nie koniec działań firmy w kontekście północnych klimatów.

Już można było myśleć, że saga "Wikingowie" niedługo się zakończy - w końcu zapowiedziano już 6 i finalny sezon serialu. Okazuje się jednak, że powstanie spin-off tej bardzo popularnej produkcji.

Wiadomo już, że Netflix przejął prawa do marki "Wikingowie" od stacji History. Netflix szykuje spin-off marki/odległą kontynuację (bo akcja dzieje się daleko w przyszłości w stosunku do wydarzeń z "Wikingów"). Produkcja nosi tytuł "Wikingowie: Walhalla". 

Akcja serialu "Wikingowie: Walhalla" odbywać się będzie ok. 100 lat po zakończeniu wydarzeń z "Wikingów" od stacji History. W netflixowej produkcji zobaczymy sławne postacie ze świata wikingów: Wilhelma Zdobywcę, Haralda III Srogiego, Leifa Eriksona i Freydisa.

Za tworzenie "Walhalli" odpowiada Jeb Stuart, autor scenariusza do "Szklanej Pułapki" i "Lewiatana". Informatorzy donoszą, że pierwszy sezon będzie zawierać aż 24 odcinki.

Warto sprawdzi:

Źródło: https://deadline.com/2019/11/vikings-valhalla-netflix-vikings-sequel-series-michael-hirst-jeb-stuart-mgm-tv-1202789898/

Tagi: netflix serial vikings wikingowie