Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2019 18:29
Huawei Mate X
787V

Naprawa Huawei Mate X będzie bardzo droga. Ekran w cenie iPhone'a 11

Huawei Mate X trafił już na pierwszy rynek, ale klienci powinni bardzo uważać na kosmiczną bryłę. Urządzenie jest delikatne, a jego naprawa wymęczy portfele zainteresowanych.

Huawei Mate X jest aktualnie dostępny wyłącznie na chińskim rynku. Huawei nie zdecydowało się na zaoferowanie urządzenia na Zachodzie, ale potencjalni klienci będą musieli bardzo uważać na sprzęt. Smartfon kosztuje 2400 dolarów (około 9309 zł) i znacząca część tej kwoty to wydatek na sam ekran.

Jeśli akurat zdecydujecie się nabyć Huawei Mate X i urządzenie upadnie niszcząc tym samym wyświetlacz, to wymiana jednego elementu kosztuje 1007 dolarów (około 3906 zł). Płyta główna to wydatek 510 dolarów (około 1978 zł), a naprawa aparatu wyniesie 100 dolarów (około 387 zł). Nowa bateria kosztuje zaledwie 39 dolarów (około 151 zł).

Podane kwoty potrafią odstraszyć, ale warto podkreślić, że są to dane z Chin – jeśli kiedykolwiek Huawei Mate X wyląduje w Europie, to możemy oczekiwać jeszcze większych cen. Warto przy tym zaznaczyć, że najtańszy model iPhone'a 11 kosztuje w tej sytuacji mniej niż ekran Huawei Mate X.

Trzeba przy tym podkreślić, że Huawei Mate X nie jest przeznaczony na każdą kieszeń, jednak nawet zamożni użytkownicy mogą ze zgrozą korzystać ze sprzętu, którego naprawa jest równoznaczna z kupieniem innego flagowca.

Warto również spojrzeć:

Źródło: https://wccftech.com/mate-x-screen-replacement-cost-high/

Tagi: cena Huawei Mate X Huawei Huawei Mate X naprawa