Iza Łęcka Iza Łęcka 19.11.2019 13:58
Chinatown Roman Polański
386V

Prequel Chinatown Romana Polańskiego na Netflix. David Fincher na pokładzie serialu

Netflix podejmie się rozbudowania uznanego „Chinatown” wyreżyserowanego przez Romana Polańskiego. Serial przygotowany przez platformę będzie prequelem filmu, a na liście osób zaangażowanych w projekt znajdują się między innymi David Fincher oraz Robert Towne.

Netflix sięga po „Chinatown” z 1974 roku, za który w roli reżysera odpowiadał Roman Polański. Polak miał okazję współpracować z Robertem Townem w sprawie przygotowania historii i to właśnie ten drugi wraz z Davidem Fincherem podpisał umowę z Netflixem. Duet zajmie się stworzeniem prequelu do filmu.

David Fincher, Robert Towne oraz Josh Donen zostali producentami wykonawczymi nowego projektu, który ma skupić się na młodym Jake'u Gittesie (granym w filmie przez Jacka Nicholsona), a historia poświęcona zostanie początkowi biznesu prywatnego detektywa. Musimy zaczekać na wszelkie szczegóły dotyczące projektu, jednak to David Fincher może zasiąść na stołku reżysera podczas pilotażowego odcinka.

„Chinatown” był w swoim czasie niezwykle popularny, mając nawet okazję zawalczyć o 11 Oscarów. W ostateczności film zwyciężył w kategorii Najlepszego scenariusza oryginalnego. Produkcja walczyła także o siedem Złotych Globów, zdobywając cztery statuetki (Najlepszy dramat, Najlepszy aktor w dramacie, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz).

Dla przypomnienia, zobaczcie zwiastun oryginalnego „Chinatown”:

Na naszym serwisie sprawdźcie również:

Źródło: https://deadline.com/2019/11/chinatown-prequel-series-pilot-robert-towne-david-fincher-netflix-1202789041/

Tagi: chinatown david fincher netflix Roman Polanski