Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.11.2019 11:34
Nu pogodi!
1015V

Wilk i Zając. Wielki powrót po 50 latach. Rosyjskie studio wznawia produkcję serialu

Pokolenie 30 i 40-latków z  pewnością doskonale pamięta i wspomina z rozrzewnieniem "Wilka i zająca", czyli kultowy rosyjski serial, dawniej często emitowany w polskiej telewizji. Okazuje się, że produkcja doczeka się kontynuacji!

Rosyjskie studio Sojuzmultfilm zapowiedziało, że wznowi produkcję serialu "Wilk i Zając" (w oryginale: "Nu, pogodi!"), czyli hitu animacji z 1969 roku, który zrobił furorę w wielu krajach (przede wszystkim z Bloku Wschodniego). Oczywiście szczególną estymą "Wilk i Zając" cieszy się cały czas w Rosji, gdzie wg ankiety aż 65% obywateli uważa serial za najlepszy film animowany w historii.

Studio, które pierwotnie odpowiadało za tworzenie serialu ponownie zabiera się do pracy nad serialem, w którym tytułowy włochaty drapieżnik próbuje dopaść (często podstępem) sprytnego zajączka.

Sprawę wznowienia produkcji serialu skomentowała nawet wicepremier Rosji Olga Gołodiec, która powiedziała, że to idealny prezent dla dzieci na 50 rocznicę powstania pierwszych epizodów "Wilka i Zająca". Pierwsze odcinki reaktywowanego serialu zostaną opublikowane wiosną 2020 roku.

Warto sprawdzić:

Tagi: animacja film animowany rosja serial