Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.11.2019 16:04
Tell Me Why Tyler
418V

Tell Me Why zostało podzielone na 3 odcinki. Twórcy skupiają się na dobrym zaprezentowaniu bohaterów

Dontnod Entertainment coraz śmielej współpracuje z Microsoftem. Studio ogłosiło wczoraj Tell Me Why, które będzie dostępne ekskluzywnie na Xboksa One oraz komputerach osobistych. Gra ominie PlayStation 4.

Francuskie Dontnod Entertainment dotychczas pracowało nad grami dla szerokiego grona odbiorców, ale Tell My Why nie będzie dostępne na wszystkich urządzeniach. Produkcja zmierza wyłącznie na Xboksa One oraz komputery osobiste, a wydawcą w tym wypadku zostało Xbox Game Studios.

Deweloperzy potwierdzili wiadomość dotyczącą premiery oraz zapowiedzieli nawet wszystkie konkrety dystrybucji – pierwszy odcinek zostanie opublikowany latem i w przeciągu kilku miesięcy zapoznamy się z całą historią. Opowieść została podzielona na trzy epizody.

Tell My Why opowiada Tylerze i Alyson, którzy wracają do swojego rodzinnego domu, by uporać się ze wszystkimi demonami przeszłości. Twórcy pozwolą nam kierować rodzeństwem, ale można odnieść wrażenie, że to Tyler będzie ważniejszą personą.

Nick Adams, Dyrektor Przedstawicielstwa Transpłciowego w GLAAD, podkreślił, że Microsoft oraz Dontnod mogą stworzyć podwaliny, by w przyszłości w grach pojawiło się więcej bohaterów LGBTQ. To właśnie z tego powodu Tyler nie zostanie postacią uproszczoną tylko do jednego motywu. Twórcy zadbają o odpowiednie rozbudowanie gry.

Poznajcie najważniejsze informacje z X019 oraz sprawdźcie nową promocję w Biedronce:

Tagi: Dontnod Entertainment Tell Me Why Xbox Game Studios