redakcja PPE redakcja PPE 14.11.2019 11:49
Koszalin Retro Games Show
370V

Koszalin Retro Games Show 2019 - plan imprezy

Już w ten weekend 16-17 listopada odbędzie się Koszalin Retro Games Show 2019. Zapraszamy na Pomorze na retro gaming. Na blisko 150 stanowiskach będzie można zobaczyć i zagrać na komputerach i konsolach z ostatnich 40 lat.

W tym roku tematem przewodnim są zmagania "INTELEKT kontra SIŁA". Rozegrany zostanie multiplatformowy turniej z zakresu gier logicznych i bijatyk. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo gier, konkursów z nagrodami oraz oczywiście prelekcji. Podczas tegorocznej, szóstej już edycji KRGS, rywalizować będzie można w: Mario Football na Nintendo GameCube (2 vs.2), Mortal Kombat na automacie Arcade, Puzzle Quest na Sony PlayStation 2, Boulder Dash na Commodore 64, Street Fighter II na Super Nintendo oraz w Just Dance na Nintendo Wii.

Koszalin Retro Games Show 2019

Ciekawe prelekcje zaprezentują:

  • Marcin "KaiN" Nowosad - "AMIner - nowa gra na Amigę"
  • Adam Zalepa - "Emulacja vs real hardware"
  • dr Marek Górka - "Jacek Trzmiel i jego wkład w rozwój Atari i Commodore".
  • Koszaliński Uniwersytet Dziecięcy działający przy Politechnice Koszalińskiej również zaprezentuje dwie prelekcje.

Poza tym, przygotowano także konkurs z retro wyzwaniami dla młodych graczy, konkurs wiedzy o starych grach i konkurs dla cosplayerów.

Zapraszamy wszystkich na Politechnikę Koszalińską, ul. Śniadeckich 2 (główny hol) - jak co roku WSTĘP WOLNY! Zaczynamy 16 listopada o godzinie 10:00. Nie może Was zabraknąć! Po więcej informacji odsyłamy na nasz fanpage na Facebooku.

Koszalin Retro Games Show 2019

Tagi: Koszalin Retro Games Show