Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.11.2019 11:45
Joker film
1210V

Joker dobija do miliarda dolarów. Lepszy wynik od "Wonder Woman"

Joker sięga po kolejne szczyty. Kinowa produkcja zarobiła już prawie 1 miliard dolarów na całym świecie.

Film, w którym występuje w głównej roli Joaquin Phoenix, cały czas generuje bardzo mocne wyniki w kinach. Spłynęły już do nas najnowsze dane, dotyczące ostatniego tygodnia. Okazuje się, że od 4 października "Joker" zgarnął już globalnie 934 mln dolarów.

Filmowi cały czas idzie doskonale w USA - w trakcie ostatniego weekendu tylko w tym kraju "Joker" zarobił kolejne 14 mln dolarów. Summa summarum w USA "Joker" wygenerował 299,6 mln dolarów. Na resztę świata przypada 634 mln wpływów ze sprzedaży biletów. Prawdopodobnie obraz zdoła zatem przekroczyć granicę 1 miliarda dolarów. Przy budżecie rzędu 70 mln dolarów i ok. 120 mln dolarów przeznaczonych na marketing to ogromny sukces - na poziomie zysków generowanych przez Avengers: Infinity War.

"Joker" to już najbardziej kasowy film z kategorii wiekowej "R" a przy tym jeden z najlepiej zarabiających obrazów z uniwersum DC. "Joker" już zarobił więcej niż "Suicide Squad" (746 mln dolarów), "Wonder Woman" (821 mln dolarów), "Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości" (873 mln dolarów). Możliwe, że filmowi uda się dogonić "Mrocznego Rycerza" (1,004 mld dolarów).

Warto sprawdzić:

Tagi: film Joker kino