Iza Łęcka Iza Łęcka 29.10.2019 12:15
TVN i Polsat
4806V

Netflix będzie miał w Polsce nową konkurencję. TVN i Polsat wspólnie tworzą platformę

Netflix notuje sukces za sukcesem odciągając widzów od standardowej telewizji i zdobywając coraz większe grono klientów. W odpowiedzi wielcy gracze z naszego rynku chcą połączyć siły, by sprzeciwić się streamingowemu gigantowi. TVN i Polsat pracują nad wspólnym SVOD.

Rynek platform SVOD systematycznie rośnie. W listopadzie odbędzie się premiera Apple TV+ oraz Disney+, w przyszłym roku widzowie sięgną po HBO Max, tymczasem na naszym podwórku pojawi się nowy zawodnik. Polsat i TVN Discovery wspólnie stworzą platformę.

Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, nie ukrywa, że wielkie porozumienie ma na celu walkę z międzynarodową konkurencją:

„Cieszymy się, że współtworzymy projekt, który może stać się realną konkurencją dla międzynarodowych serwisów.”

Korporacje podpisały umowę, według której Cyfrowy Polsat posiada 50% udziałów w spółce, przy jednoczesnym podziale finansowania w formule 50:50. Na początku Cyfrowy Polsat i Discovery zdecydowały się na maksymalne finansowanie w kwocie po 30 mln zł.

Przyjęty model biznesowy zakłada otwartą i powszechną dostępność serwisu dla każdego internauty. Wszystkie podmioty mają tworzyć treści, które będą oferowane w usłudze AVOD, a następnie po włączeniu – SVOD. W tej sytuacji widzowie na początku otrzymają dostęp do bezpłatnego serwisu z reklamami, który następnie zostanie przekształcony na usługę opartą na subskrypcji.

„Nowy serwis zapewni widzom dostęp do polskich filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych w jednym miejscu. W ofercie znajdzie się szeroki zakres lokalnych produkcji TVN, Polsatu, kontent zakupiony u zewnętrznych producentów, a także produkcje własne realizowane przez nowy podmiot.”

Aktualnie nie potwierdzono daty premiery nowego serwisu oraz ceny abonamentu, jednak wszystkie szczegóły mają zostać przedstawione w przyszłości. Nie można również zapomnieć o platformach Player.pl (TVN Discovery Polska) i Ipla.tv (Cyfrowy Polsat) - plany dotyczące kształtu i funkcjonowania obu usług zostaną określone w przyszłości.

Na portalu polecamy również:

Źródło: https://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/cyfrowy-polsat-i-discovery-tworza-nowa-platforme-streamingowa-ott-konkurenta-dla/

Tagi: avod Discovery Netflix polsat svod tvn