Iza Łęcka Iza Łęcka 25.10.2019 11:10
Król Netflix
1030V

Król na pełnym zwiastunie. Timothée Chalamet i Robert Pattinson w filmie platformy Netflix

Robert Pattinson przed wskoczeniem w strój Batmana wybrał się jeszcze na pełen intryg średniowieczny dwór w nowym filmie platformy Netflix. „Król” zadebiutuje już w listopadzie, co nie mogło się obejść bez prezentacji pełnego zwiastuna. 

Netflix ujawnił szeroką listę listopadowych premier, co tym razem spotkało się z dużą przychylnością widzów. Firma zaprezentowała bowiem sporo interesujących filmów jak chociażby „Irlandczyk”, „Zimna wojna”, „Mowa ptaków” i „Król”. Ta ostatnia produkcja została wyreżyserowana przez Davida Michôda, który wcześniej opracował między innymi „War Machine”, „The Rover”, „Animal Kingdom”.

Reżyser również pracował nad scenariuszem, który został stworzony na podstawie dramatów Williama Shakespeare'a: „Henryk V” oraz „Henryk IV” (część pierwsza i druga). W pracach nad historią pomagał także Joel Edgerton, który w filmie wcielił się w uzależnionego od alkoholu rycerza Johna Falstaffa.

Tak prezentuje się opis „Króla” przygotowany przez Netflix:

"Hal (Timothée Chalamet) to krnąbrny i kapryśny książę, który wzgardził królewskim przepychem i postanowił wieść życie pośród ludu. Gdy jednak umiera jego ojciec-despota, Hal zostaje koronowany jako Henryk V i zasiada na tronie Anglii. Młody król wraca więc do świata, z którego tak bardzo chciał się wyrwać, i zostaje wciągnięty w wir polityki pałacowej. Musi nie tylko zapanować nad chaosem i przemocą, które w spuściźnie pozostawił mu ojciec, ale też uporządkować sprawy z przeszłości, w tym relację z najbliższym przyjacielem i mentorem — starzejącym się i uzależnionym od alkoholu rycerzem Johnem Falstaffem (Joel Edgerton)."

W obsadzie znaleźli się także Sean Harris („Prometeusz”, „Mission: Impossible – Rogue Nation”, „Mission: Impossible – Fallout”), Ben Mendelsohn („Kapitan Marvel”, „Player One”, „Czas mroku”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”), Robert Pattinson (seria „Zmierzch”, „Reynolds”, „Good Time”) i Lily-Rose Depp („A Faithful Man”, „The Dancer”). Przed samą premierą możecie sprawdzić najnowszy zwiastun produkcji.

Na naszym serwisie polecamy również:

Źródło: YouTube.com

Tagi: król Netflix Robert Pattinson trailer zwiastun