Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.10.2019 10:22
Song of Horror
4076V

Song of Horror przypomina Resident Evil i Silent Hill. Przerażający horror na zwiastunie premierowym

Song of Horror jest już gotowe do premiery. Pora zatem przyjrzeć się ostatniemu zwiastunowi tego intrygującego horroru, który kojarzy się z korzeniami gatunku z PSOne.

Song of Horror to tytuł stworzony przez debiutującą ekipę ProtocolGames, której udało się - po dwóch próbach - zebrać w końcu wymaganą kwotę na Kickstarterze. Firma dysponowała skomnym budżetem, więc na wspaniałą grafikę nie mamy tutaj co liczyć. Gra ma nadrabiać ten szkopuł niesamowitym klimatem i pomysłami. Część z nich możemy podejrzeć w poniższym zwiastunie premierowym.

Song of Horror to tytuł TPP, w którym pokierujemy kilkoma postaciami. Jeśli dany bohater zginie, nie będzie można się zrespawnować (działa tu permadeath). Przygodę kontynuować będziemy jako następny bohater. Jeśli zginą wszyscy cała kampanię trzeba będzie zaczynać od zera. Brzmi ciekawie, prawda? Szczególnie, że praca kamery TPP kojarzy się z klasykami gatunku survival horrorów, takimi jak Resident Evil czy Silent Hill.

W pierwszej kolejności (już 31 października - cena to 8 euro) gra trafi na PC (platforma Steam). Następnie ma dojść do premiery również na konsolach.

Tagi: horror Silent Hill Song of Horror