Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.10.2019 21:21
Sharp gaming
1256V

Sharp może pracować nad własną konsolą. Patenty sugerują rywala dla Nintendo Switcha

Na rynku konsol od czasu do czasu pojawiają się nowi producenci, ale raczej tylko nieliczni mogliby się spodziewać, że to Sharp będzie chciał zwojować rynek za pomocą swojego urządzenia. Firma zgłosiła patent, który sugeruje rywala dla Nintendo Switcha.

Dziennikarze Letsgodigital (to właśnie oni jako pierwsi pokazali devkit PS5) odnaleźli informacje dotyczące nowego urządzenia firmy Sharp. Korporacja ma pracować nad przenośną konsolą, która znalazła się w Japońskim Urzędzie Patentowym.

Japoński producent wysłał w zasadzie dwa wnioski, które jednak składają się w jedną całość. Sprzęt został zaprezentowany następującymi słowami:

„Całą przednią powierzchnię głównego korpusu można wykorzystać jako obszar wyświetlania. Ponadto główny korpus można podzielić na dwie części, które można obsługiwać i wyświetlać niezależnie. Możliwe jest użycie jednej części jako kontroler. Elementy można przymocować magnetycznie.”

Oba urządzenia są bardzo cienkie, nie posiadają ramek (prawie cały panel to ekran) i wyglądają w zasadzie jak tablety. Sprzęty różnią się jednym miejscem – w pierwszym bok jest ścięty na prosto, w drugim na okrągło. Niezależnie od wybranej opcji, Sharp pozwoli na dołączenie do ekranu kontrolerów.

Producent może pracować nad w zasadzie dużym tabletem, który pozwoli na rozgrywkę w różne gry, a jego przewagą względem smartfonów będzie prawdopodobnie pełnoprawny kontroler. Sytuacja jest o tyle interesująca, że korporacja już na początku roku opatentowała sprzęt do grania – w tamtym czasie konstrukcja była składana.

Poniżej możecie spojrzeć na zdjęcia wszystkich patentów (dzięki, Letsgodigital!):

Sharp patent 1

Sharp patent 2

Sharp patent 3

Bonus: patent z początku roku:

Sharp patent 4

Warto również spojrzeć:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sharp-gaming-handheld/

Tagi: gaming Konsola patent sharp sharp gaming