Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.10.2019 08:49
Wyniki NPD wrzesień
2168V

Wszyscy czekają już na PS5 i Xbox Scarlett? Wrzesień kolejnym rozczarowaniem w USA. Wyraźnie gorsze wyniki

Pora sprawdzić, jakie wyniki zanotowano na drugim największym branżowym rynku świata (zaraz za Chinami), czyli w USA. Swoje dane opublikowało już NPD.

Analitycy z NPD, którzy śledzą od kilkunastu lat wyniki rynkowe z USA, znów opublikowali swoje najświeższe rankingi. Tym razem dotyczą one oczywiście września.

Okazuje się, że utrzymuje się wielomiesięczny, negatywny trend na amerykańskim rynku - summa summarum gracze wydali w USA mniej o 8% rok do roku. W szczególności słabo poszło amerykańskiej branży ze sprzedażą hardware'u - tutaj zanotowano spadek o 22% rok do roku. To tendencja, która utrzymuje się od wielu miesięcy w Stanach ZjednoczonychWygląda na to, że większość klientów wstrzymuje się z zakupami do końca przyszłego roku, czekając zapewne na next-genowe platformy, czyli na PS5 i Xbox Scarlett. 

Najlepiej sprzedającą się konsolą września w USA był Switch. Nintendo potwierdziło przy okazji sprzedaż ponad 15 mln swoich konsol w samej Ameryce Północnej.

W kategorii gier o ogromnym sukcesie może mówić wydawca NBA 2K20, które stało się już absolutnym bestsellerem 2019 roku. To największa premiera w historii gier sportowych! Dobrze powiodło się też Borderlands 3, które we wrześniu pokonało nawet takie tuzy jak FIFA 20 i Madden NFL 20.

Gry z najlepszą sprzedażą we wrześniu (USA):

 1.     NBA 2K20
 2.     Borderlands 3
 3.     FIFA 20
 4.     The Legend of Zelda: Link’s Awakening
 5.     Madden NFL 20
 6.     Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint
 7.     Gears 5
 8.     Code Vein
 9.     NHL 20
 10.     Mario Kart 8 Deluxe

Gry z najlepszą sprzedażą w całym 2019 roku (USA):

 1.     NBA 2K20
 2.     Mortal Kombat 11
 3.     Borderlands 3
 4.     Madden NFL 20
 5.     Kingdom Hearts III
 6.     Tom Clancy’s The Division 2
 7.     Anthem
 8.     Super Smash Bros. Ultimate
 9.     Resident Evil 2 (2019)
 10.     Grand Theft Auto V

Przy okazji warto rzucić okiem na wyniki dotyczące wszystkich exclusive'ów wydanych od premier PS4 i Xbox One. Sprawdźcie, które gry osiągnęły największą sprzedaż w USA.


Warto również spojrzeć:

Tagi: npd Ranking Switch USA wyniki