Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.10.2019 17:32
Ghost Recon Breakpoint żołnierze w wodzie
590V

Ghost Recon Breakpoint nie podbiło Wielkiej Brytanii. FIFA 20 kontynuuje zwycięski bieg

Najnowsza piaskownica Ubisoftu nie osiągnęła wybitnego wyniku w Wielkiej Brytanii. Ghost Recon Breakpoint zadebiutowało na rynku, ale wciąż największym zainteresowaniem cieszy się ostatnia gra Electronic Arts.

Najgłośniejszą premierą ubiegłego tygodnia był bez wątpienia Ghost Recon Breakpoint, jednak Ubisoft na pewno liczył na lepszy rezultat. Gra w fizycznej sprzedaży osiągnęła zaledwie 20% wyniku Ghost Recon Wildlands – choć trzeba pamiętać, że poprzednia część serii debiutowała na rynku w 2017 roku (znacznie lepszy czas dla pudełek).

Na rynek w ostatnich dniach zawitał także Ghostbusters: The Video Game Remastered, który uplasował się na szóstym miejscu w rankingu sprzedaży. Najwięcej pudełek kupili gracze na PS4 – jestem szczerze zaskoczony tak dobrym rezultatem produkcji.

Nadal w Wielkiej Brytanii bardzo dobrze radzą sobie gry z Xboksa One, ponieważ wciąż obowiązuje promocja na konsolę z trzema produkcjami – Minecraft, Sea of Thieves i Forza Horizon 3. Podium zamknęło tym razem Borderlands 3, które wciąż cieszy się dobrym zainteresowaniem.

Ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii:

  1. FIFA 20
  2. Ghost Recon Breakpoint
  3. Borderlands 3
  4. Gears 5
  5. The Legend of Zelda: Link’s Awakening
  6. Ghostbusters: The Video Game Remastered
  7. Mario Kart 8 Deluxe
  8. Sea of Thieves
  9. Minecraft: Xbox Edition
  10. Forza Horizon 3

Warto przeczytać:

Źródło: https://gamingbolt.com/ghost-recon-breakpoint-enters-uk-charts-in-2nd-place-fifa-20-retains-top-spot

Tagi: Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint Ubisoft