Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 06.10.2019 16:00
Duch niesie żołnierza do śmigłowca
1738V

Ghost Recon Breakpoint. Przegląd pierwszych recenzji, ogromny rozrzut

Najnowsza odsłona serii Tom Clancy's zbiera mieszane recenzje - recenzenci skarżą się na masę bugów i mikrotransakcje, ale za to wychwalają oprawę graficzną i ścieżkę dźwiękową.

Przedwczoraj na półki sklepowe trafiła najnowsza odsłona serii Tom Clancy's, Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, a w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje - rozrzut jest ogromny.

Zacznijmy od plusów, recenzenci wychwalają bardzo dobrze dobraną ścieżkę dźwiękową, która potrafi zbudować napięcie w trudnych momentach, a kiedy trzeba to i wyluzować. Ubisoft słynie ze starannym projektowaniem otwartych światów w swoich produkcjach - wystarczy popatrzeć tylko na najnowszą odsłonę Assassin's Creed - tak jest również w Ghost Recon Breakpoint, świat jest wypełniony szczegółami, a oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie. 

A teraz przejdźmy do minusów, których jest zdecydowanie więcej, a niektóre z nich uniemożliwiają dobrą zabawę. Serwis VG247 wystawił produkcji ocenę 1/5 - recenzent skrytykował grę za ogrom bugów, których doświadczył podczas rozgrywki - podczas przechodzenia zadania fabularnego, jego żołnierz podczas niesienia na plecach towarzysza, mógł korzystać tylko z broni bocznej - problem jest taki, że pistolet po wyciągnięciu z kabury po prostu zniknął. Drugim, nie do przyjęcia błędem była walka z bossem, który nie pojawił się na ekranie monitora u kolegi recenzenta, kiedy to grali w trybie kooperacyjnym, zadanie nazwali "robot-duch". W innych recenzjach możemy poczytać o słabym zrealizowaniu warstwy fabularnej, żałosnymi mikro-płatnościami czy problemami z teksturami.

Obecnie na serwisie Metacritic ocena gry na platformę PS4 wynosi 2.6/10 na bazie 477 opinii graczy - jest to jedna z najniżej ocenianych gier w historii Ubisoftu. A o to przegląd wybranych recenzji:

  • The VG247 – 1/5
  • GameSpot – 4/10
  • IGN Italy – 7,8/10
  • Metro – 6/10
  • EGM – 4/10
  • MSPoweruser – 3/10
  • Push Square – 6/10

Warto przeczytać:

Tagi: Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint Ubisoft