Iza Łęcka Iza Łęcka 01.10.2019 10:12
Loot-Boxes-and-Crates
2068V

CS:GO pozwoli skanować zawartość skrzynek we Francji. Valve próbuje obejść ograniczenia

Valve jest jedną z firm mierzących się z ograniczeniami związanymi z lootboxami wprowadzanymi w kolejnych krajach. Firma postanowiła przetestować nowe rozwiązanie we Francji, które może pomóc w zablokowaniu dostępu do rynku.

Kolejne kraje coraz śmielej decydują się na rozwiązanie problemu skrzynek w grach zamierzając blokować dostęp do lootboxów. To oczywiście spotyka się z obiekcjami ze strony twórców gier, a między innymi Valve reaguje w temacie. Korporacja utraciła już skrzynki w Holandii – CS:GO i DotA 2 nie oferują tam znanych mechanik – i najwidoczniej podobne restrykcje mogą pojawić się we Francji.

Dlatego też w CS:GO pojawił się nowy system – teraz gracze przed otwarciem skrzynki muszą ją przeskanować za pomocą skanera:

Wprowadzamy skaner rentgenowski dla użytkowników we Francji:

-Skaner rentgenowski umożliwia użytkownikom odsłonięcie przedmiotu w dowolnym pojemniku.

- Każdy użytkownik skanera rentgenowskiego jest wyposażony w jednorazowy, niewymienialny przedmiot - P250 | X-Ray.

- Użytkownicy we Francji muszą najpierw otworzyć przeskanowany pojemnik, aby ponownie użyć skanera rentgenowskiego.

Jak pewnie się domyślacie – to tylko trick. Valve próbuje oszukać system używając skanera, który rzekomo pokazuje zawartość skrzynki. Gracze jednak nie mogą zeskanować dziesięciu boxów i wybrać dla siebie najlepszy. Nadal są zdani na jeden, do którego niezbędny jest klucz.

Dopiero po otwarciu zeskanowanej skrzynki, Francuzi mogą sprawdzać zawartość kolejnej. Bardzo możliwe, że pomysł Valve stanie się skutecznym rozwiązaniem na utrzymanie dostępu do płatnych skrzyń.

Więcej o Valve przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Valve

Tagi: