Iza Łęcka Iza Łęcka 26.09.2019 10:25
The House of the Dead Remake
522V

The House of the Dead zostanie wskrzeszone. Polacy zajmą się przygotowaniem nowych wersji

SEGA już od dawna nie rozwija serii The House of the Dead, jednak najwidoczniej korporacja przypomniała sobie o klasycznym rail shooterach. Znaleziono nawet zespół, który zajmie się odświeżeniem gier.

Aktualna generacja nie zaprezentowała wielu rail shooterów, ale SEGA najwidoczniej chce odświeżyć naszą pamięć wrzucając na rynek serię, która świętowała sukcesy wiele lat temu. Japończycy kontynuują współpracę z polskim Forever Entertainment i na mocy podpisanej umowy powstaną The House of the Dead: Remake i The House of the Dead 2: Remake.

Pierwsza część zadebiutuje na rynku przed końcem 2020 roku i otrzyma całkowicie nową grafikę oraz kilka modyfikacji rozgrywki – deweloperzy nie zamierzają dokonać ingerencji w głównych i klasycznych elementach gry, więc choć gameplay będzie przystępny dla współczesnych odbiorców, to zachowa wszystkie składniki z oryginalnej fabuły. W najbliższych miesiącach zobaczymy pierwsze materiały z gry.

Forever Entertainment zapewniło sobie dobrą umowę: firma otrzyma ponad 50% przychodów z każdego sprzedanego egzemplarza gry na wszystkich platformach. SEGA jako właściciel IP tylko zleca projekt, którego FE jest wydawcą, koproducentem, a nawet współfinansuje produkcję. MegaPixel Studio zajmuje się developmentem, a TA Publishing dorzuciło do budżetu na wskrzeszenie serii i doradza w ważnych kwestiach. Obie Spółki zostały założone przez FE i jej partnerów specjalnie dla takich projektów.

To nie pierwsza współpraca Forever Entertainment z Segą – Polacy pracują także nad Panzer Dragoon: Remake oraz Panzer Dragoon II Zwei: Remake. Sytuacja w przypadku tych produkcji jest zbliżona – Japończycy dzielą się IP, a resztę prac wykonują Polacy.

Aktualnie Forever Entertainment nie potwierdziło platform dla The House of the Dead: Remake i The House of the Dead 2: Remake.

Warto spojrzeć również na naszym portalu:

Źródło: https://www.money.pl/gielda/komunikaty/6428241343907457.html

Tagi: Forever Entertainment Sega The House of the Dead Wow Entertainment

Nie przegap