redakcja PPE redakcja PPE 13.09.2019 12:18
MSI przedstawia nową gamingową obudowę - MPG SEKIRA 500G
831V

MSI przedstawia nową gamingową obudowę - MPG SEKIRA 500G

Firma MSI właśnie wprowadza na rynek obudowę, która powinna zainteresować graczy z przynajmniej kilku powodów. Nie tylko ze względu na unikalny design, ale również systemy przepływu powietrza oraz chłodzenia. A to nie wszystko.

MPG SEKIRA 500G, bo na tej obudowie skupia się przede wszystkim artykuł, to produkt, którego konstrukcja stworzona została z materiałów najwyższej jakości. Design zainspirowany został toporem słowiańskiego Peruna, gromowładnego boga, jednego z czołowych w panteonie słowiańskim. Moc topora odzwierciedlają choćby ostre, precyzyjne krawędzie i przechylone nacięcia na przednim panelu. Obudowę opisują wymiary 545 x 232 x 530 milimetrów odpowiadające kolejno za wysokość, szerokość oraz głębokość. Waga nie przekracza w wypadku 20 kilogramów. W MPG SEKIRA 500G możemy montować płyty główne w formacie ATX, Micro ATX, Mini ITX a także EATX. Wszystko zostało zaprojektowane tak, by proces ten przebiegał łatwo i przyjemnie.

Panel I/O umieszczony został w wygodnym dla obsługi miejscu na górze obudowy, dzięki czemu mamy szybki i łatwy dostęp do podpiętych urządzeń peryferyjnych. Na panelu znalazły się cztery złącza USB 3.1, jedno USB 3.1 typu C, wejścia na słuchawki i mikrofon oraz przyciski POWER i odpowiedzialny za tryb podświetlania LED. Obudowa oferują też łatwy i bardzo wygodny dostęp do dysków HDD i SSD, co docenią zwłaszcza streamerzy.

MSI MPG SEKIRA 500G jest nie lada gratką dla wymagających klientów, którzy cenią sobie oryginalny design. Wrażenie robią zwłaszcza drzwiczki z hartowanego szkła o grubości 4 mm, przez które podejrzymy zamontowane wcześniej podzespoły w komputerze. Szkło można szybko i bez problemu zdemontować, bowiem nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych narzędzi. Zawdzięczamy to zastosowaniu przez producenta zawiasów. Cała konstrukcja utrzymana została w ciemnej tonacji, a charakteru nadają jej złocone, aluminiowe krawędzie dające odczuć, że mamy do czynienia z produktem z najwyższej półki.

Obudowa wyposażona została także w wysuwany wspornik chłodnicy, co ucieszy przede wszystkim osoby planujące montaż systemu chłodzenia wodą. Na górnym wsporniku można zamontować radiatory o długości do 360 mm. Panel przedni jest dodatkowo kompatybilny z chłodnicą do 280 mm.

Ponadto w zestawie znajdziemy też dwa wentylatory systemowe o średnicy 20cm. Ustawione pionowo z przodu pracują równomiernie na całej powierzchni obudowy, a ciepłe powietrze jest dzięki temu skutecznie odprowadzane. Sprzęt pozwala na montaż trzech kart graficznych do 400 milimetrów w klasycznym ułożeniu lub jednej zamontowanej pionowo, co robi niezły efekt pamiętając, że hartowane szkło pozwala nam w każdej chwili zajrzeć do środka. W tym celu należy zastosować jednak specjalny kabel do złącza PCI-E (riser cable), który sprzedawany jest osobno.

Model MSI MPG SEKIRA 500G charakteryzuje się nie tylko dużą przestrzenią oraz zoptymalizowaną cyrkulacją powietrza, ale oferuje też trzy miejsca na nośniki typu 2,5" i dwa razy tyle na dyski 3,5". Cena obudowy wynosi 899 zł. Obudowa MPG Sekira 500G oferuje więc wysoką jakość zastosowanych materiałów, nietuzinkowy design, wysoką kulturę pracy i konstrukcję, która pozwala na szybki dostęp do zamontowanych części i możliwość wykorzystania rozbudowanych układów chłodzenia. To wszystko sprawia, że propozycja MSI powinna przypaść do gustu wymagającym i szukającym produktów z wyższej półki klientom.

Cechy produktu:

  • Elegancki design z elementami złoconego aluminium
  • Wysuwany wspornik chłodnicy
  • Zoptymalizowana pod kątem chłodzenia wodą
  • Boczne panele ze szkła hartowanego, do których nie potrzeba dodatkowych narzędzi  
  • Zoptymalizowany przepływ powietrza  
  • Wentylatory systemowe  
  • Możliwość pionowego montażu karty graficznej
  • Możliwość montażu systemu chłodzenia wodą
  • Sugerowana cena detaliczna: 889 złotych

Producent oferuje też obudowę Mid-Tower MSI MPG SEKIRA 500X, której sugerowana cena detaliczna ustalona została na 989 złotych. Mamy tu miejsce na cztery urządzenia typu 3,5" oraz trzy 2,5". Oko przykuwa front obudowy, bowiem w dolnej jego części zastosowano szkło hartowane, zaś górna może pochwalić się szczotkowanym aluminium. Gamingowy design podkreśla pasek LED dzielący obie części wraz z charakterystycznym logiem MSI z podświetlanym smokiem.

Konstrukcja może też poszczycić się aż pięcioma dołączonymi do zestawu wentylatorami. Zastosowana technologia synchronizacji podświetlenia, MSI Mystic Light SYNC, bazuje na otwartym SDK, dzięki czemu może być dostępna dla wszystkich urządzeń peryferyjnych. Dodatkowo dzięki możliwości zastosowaniu aplikacji MSI MYSTIC LIGHT APP, obudowa, diody oświetlenia obudowy peceta, płyta główna, klawiatura i inne zgodne urządzenia peryferyjne mogą generować spójne efekty świetlne. Do wbudowanego koncentratora ARGB LED można podłączyć od 1 do 8 urządzeń ARGB i do 4 wentylatorów ARGB oraz jeden wentylator systemowy.

Materiał powstał przy wspłpracy z firmą MSI.

Tagi: msi