Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2019 17:37
Razer Edge Gamepad Controllers
1347V

Razer Edge Gamepad Controllers wygląda niczym Nintendo Switch. Szykuje się nowy tablet do gier

Razer podobno pracuje nad nowym tabletem dla graczy. Firma ma rozwijać Razer Edge Gamepad Controllers, który na pierwszych zdjęciach przypomina większą wersję Nintendo Switcha.

Razer zaoferował graczom sporo ciekawego sprzętu. Firma zajmuje się już nie tylko produkcją klawiatur, myszek, headsetów czy też podkładek. W ostatnich latach producent eksperymentował z monitorami, smartfonami, a już wkrótce powinniśmy poznać nowy tablet korporacji.

Redakcja Letsgodigital natrafiła na sporą ciekawostkę – Razer 5 marca zgłosił w Singapurze patent dla „kontrolerów do gier dla urządzeń mobilnych i sposobu obsługi kontrolerów”, a 1 sierpnia urządzenie zostało zgłoszone w Ameryce oraz wpisane do bazy danych.

Sprzęt otrzymał kodową nazwę Razer Edge Gamepad Controllers i w zasadzie wygląda niczym Nintendo Switch – projekt składa się z dużego ekranu oraz dwóch wysuwanych padów. Oba kontrolery posiadają analogi, po lewej widzimy d-pad, a po prawej przyciski funkcyjne. Na górze znalazło się miejsce dla czterech triggerów. Urządzenia korzystają z magnesów, które powinny zabezpieczyć sprzęt przed odłączeniem. Oba pady posiadają swoje baterie, obsługują Bluetooth i mogą być podłączone do różnych urządzeń mobilnych.

Nie jest to pierwsza próba zaoferowania graczom podobnego sprzętu – w 2013 roku na rynek trafił tablet Razer Edge PRO, który jednak nie podbił rynku... Ale sporo zmieniło się od tego czasu – teraz wiele firm wyrusza na podbicie świata za pomocą chmury, a taki Razer Edge Gamepad Controllers mógłby być idealnym urządzeniem dla przykładowo Project xCloud oraz Google Stadia.

Razer Gaming Handheld 1

Razer Gaming Handheld 2

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/razer-gaming-handheld-joy-con-controllers/

Tagi: Razer Razer Edge Razer Edge Gamepad Controllers

Nie przegap