Iza Łęcka Iza Łęcka 12.09.2019 10:15
W głębi lasu
1254V

W głębi lasu na Netflix. Drugi serial oryginalny z Polski

Netflix potwierdził prace nad kolejnym serialem oryginalnym w Polsce. „W głębi lasu” to adaptacja bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule. Za produkcję będą odpowiadać twórcy „Jesteś Bogiem” i „Królik po berlińsku”.

Netflix najwyraźniej jest niezwykle usatysfakcjonowany współpracą z polskimi twórcami i chce tworzyć kolejne produkcje w naszym kraju. „W głębi lasu” to produkcja, której reżyserami zostali Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”) oraz Bartosz Konopka („Królik po berlińsku”). Twórcy zaprezentują widzom sześcioodcinkową opowieść, do której scenariusz napiszą Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski.

Producentką kreatywną jest Anna Nagler („Ukryta gra”), producentami wykonawczymi zostali Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. Netflix podkreśla, że „W głębi lasu” to kolejna, obok brytyjskiej serii „The Stranger” oraz hiszpańskiego „El Inocente”, współpraca między Cobenem a platformą.

„W głębi lasu” to drugi serial platformy Netflix rozgrywany w Polsce. Fabuła zostanie poprowadzona w dwóch wymiarach czasowych: 1994 oraz 2019 roku, a głównym bohaterem został Paweł Kopiński, warszawski prokurator, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Sytuacja pogłębia się w momencie, gdy zostanie odnalezione ciało, którego śmierć jest prawdopodobnie powiązana ze zniknięciem dziewczyny – bohater ma nadzieję, że w końcu doprowadzi to do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął 25 lat temu z siostrą Pawła. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

Producent wykonawczy i autor książki Harlan Coben nie ukrywa, że jest dumny z pracy nad polskim serialem:

“Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflix na całym świecie”

W kilku słowach o produkcji opowiedzieli reżyserzy: 

“W głębi lasu to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej”. - Leszek Dawid

 “Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie - to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści” - Bartosz Konopka

Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w Netflix, skomentował powstanie serialu:

“Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć, że naszym drugim oryginalnym serialem wyprodukowanym w Polsce będzie adaptacja powieści W głębi lasu autorstwa Harlana Cobena – pełnej tajemnic historii rozgrywającej się w dwóch planach czasowych. ATM Grupa zaprosiła do współpracy najlepszych producentów, scenarzystów i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, a jednocześnie nadali jej lokalnego kolorytu i wprowadzili bohatera, który idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda”. 

Projekt jest wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W głębi lasu

Sprawdźcie również z nami:

Tagi: Netflix netflix polska serial W głębi lasu