Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.09.2019 20:50
David Lynch PSX Extreme
547V

PSX Extreme: Witajcie w Twin Peaks – David Lynch i gry wideo

Najwięksi twórcy gier wciąż nie zmierzyli się z twórczością Davida Lyncha, ale nie oznacza to, że w najróżniejszych tytułach nie znajdziecie większych lub mniejszych odwołań do twórczości znanego reżysera. W najnowszym numerze PSX Extreme pojawił się ciekawy temat, który na pewno trafi w gust fanów Twin Peaks.

David Lynch to prawdziwa ikona, który zachwyca widzów z całego świata. Reżyser, scenarzysta i producent wypracował sobie charakterystyczny styl, który jest łatwo dostrzegalny w jego największych hitach, jednak wciąż nie otrzymaliśmy growej adaptacji przykładowo Twin Peaks z dużym budżetem od cenionych deweloperów.

Nie oznacza to, że twórcy nie czerpią garściami z prac Lyncha:

„Nigdy nie dostaliśmy żadnej „prawdziwej” gry na podstawie dokonań legendarnego reżysera. Ale – jak często we śnie bywa – to wcale tak naprawdę nie znaczy, że ich nie było”

Powyższymi słowami swój tekst zapowiada Adam Piechota, który na kolejnych stronach przedstawia intrygujące gry. Dziennikarz PSX Extreme znalazł ciekawe przykłady pokazujące jedno – deweloperom trudno przejść obojętnie obok fantastycznych dzieł Lyncha.

Czujecie się zainteresowani? Zapraszamy do najnowszego numeru PSX Extreme. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj, numer zamówicie w sklepie wydawcy.

Tagi: david lynch psx extreme twin peaks

Nie przegap