Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.09.2019 17:50
NBA 2K20 bombardowane negatywnymi ocenami na Steamie
2184V

NBA 2K20 bombardowane negatywnymi ocenami na Steamie

Najnowsza gra od firmy 2K Games - NBA 2K20 - została zbombardowana na Steamie negatywnymi recenzjami. 

Niestety, najnowsza, coroczna odsłona serii NBA, tym razem z dopiskiem 2K20 - jest bombardowana na Steamie negatywnymi recenzjami. Jest to największy zamach negatywnych opinii w historii Steama, zaledwie dwa dni po premierze gry.

Obecnie w serwisie Steam dla produkcji jest wystawionych niecałe 1100 wpisów. Tylko 17% z nich jest pozytywnych. Zapewne pomyślicie, że jest to spowodowane błędami uniemożliwiającymi rozgrywkę. Nie tutaj jednak leży problem - większość negatywnych recenzji jest wystawionych ze względu na ogrom mikro-transakcji zawartych w tytule. Jeden z użytkowników platformy Valve, powiedział, że ta produkcja przypomina bardziej kasyno niż koszykówkę.

Drugim dużym problemem jest opublikowanie przez firmę 2K Games, zwiastunu, który promował mikro-transakcję i mechanikę hazardu w grze. Dla porównania - w serwisie Metacritic, na platformę PS4 są już dostępne dwie recenzje, w których recenzenci nie skarzą się na transakcje zawarte w produkcji. 

Jestem pewny, że do tego "bombardowania" już niedługo odniesie się zespół Steam. Jakiś czas temu było zasypywane negatywnymi opiniami również Metro Exodus za ekskluzywność dla sklepu Epic Games Store, ale to już całkiem inna historia. 

 

Tagi: 2K Games NBA 2K20 Visual Concepts