Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.09.2019 16:47
Kojima na temat Death Stranding
2697V

Death Stranding. Kojima twierdzi, że sam nie rozumie w pełni, czym jest jego gra

Choć do premiery najnowszej gry od Kojima Productions zostały już zaledwie 2 miesiące, to nawet teraz ciężko stwierdzić, czym właściwie ona będzie. Problem z opisaniem tego ma sam szef studia, Hideo Kojima.

Od pierwszych, większych zapowiedzi Death Stranding, fani są zgodni chyba tylko w jednym - ciężko jednoznacznie określić, o czym będzie rzeczony tytuł. Nie pomagają w tym enigmatyczne wpisy autora ani niecodziennie zwiastuny.

W rozmowie z Financial Times, na którą powołuje się serwis GamingBolt, Hideo Kojima przekazał, że sam nie jest do końca pewien tego, jak można sklasyfikować jego najnowszą grę. Jego celem było zrobienie czegoś zupełnie nowego, więc nie potrafi swego projektu zaszufladkować:

Death Stranding... nawet teraz, nie do końca rozumiem tę grę. Wizja świata, styl rozgrywki - wszystko jest w niej nowe. Moją misją było stworzyć gatunek, którego wcześniej nie było, a który wszystkich zaskoczy. Oczywiście, idzie za tym duże ryzyko...

Wygląda na to, że Death Stranding to rzeczywiście skrajnie zakręcony projekt, ale bez dwóch zdań fanów może cieszyć to, iż Kojima ma świadomość tego, jak bardzo ryzykowny ruch wykonuje. Może kilka odpowiedzi otrzymamy przy okazji długich pokazów rozgrywki podczas Tokyo Games Show. Choć chyba wszyscy zgodzimy się w kwestii tego, iż nie będzie można mówić o zaskoczeniu, gdy ostatecznie zakręcimy się w tym jeszcze bardziej...

Death Stranding zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 już 8 listopada bieżącego roku!

Więcej o tym tytule:

Źródło: https://gamingbolt.com/death-stranding-kojima-says-he-doesnt-understand-what-the-game-is-either

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment