Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.09.2019 18:18
Pokemon Masters
2660V

Pokemon Masters globalnym fenomenem? 10 mln pobrań od premiery!

Pokemon Masters może nie oferuje takiej głębi, jak "normalne" odsłony serii od Game Freak. To i tak jednak masa dobrej zabawy - szczególnie biorąc pod uwagę, że mamy tu do czynienia z propozycją free-to-play.

Pokemon Masters jest spinoffem marki Pokemon stworzonym z myślą o smartfonach z systemami iOS/Android. Tytuł dystrybuowany jest w formie free-to-play.

Można już mówić o sporym jego sukcesie: produkcja DeNA i The Pokemon Company została już pobrana 10 milionów razy przez zaledwie 4 dni od premiery.

Dla porównania Pokemon GO zostało pobrane ponad 10 mln razy tylko w premierowym dniu. Trudno zatem powiedzieć czy Pokemon Masters dorówna choć w 1/3 temu mobilnemu tuzowi. Trzeba jednak przyznać, że tytuł jest zaskakująco dobrze dopracowany jak na pozycję free-to-play i po publikacji aktualizacji i rozszerzeń ma szansę sporo namieszać w poksowym światku.

Pokemon Masters to efekt współpracy firmy The Pokemon Company z DeNA, czyli zdolnej ekipy odpowiedzialnej m.in. za Super Mario Run oraz Fire Emblem Heroes. Starcia w Pokemon Masters można prowadzić między trenerami w  grupach 3v3 (PvP).

Spróbowaliście już sił w Pokemon Masters? Jak oceniacie ten tytuł?

Tagi: DeNA Pokemon Masters The Pokemon Company