Iza Łęcka Iza Łęcka 03.09.2019 09:00
dragon's dogma walka
820V

Dragon’s Dogma 2 może powstać. Capcom podkreśla "to ważne IP"

Wszyscy fani wielkich bitew z potworami Capcomu wyczekują tylko jednego - kiedy powróci pełnoprawna Dragon's Dogma 2? Jak się okazuje, główny twórca gry nie mówi w temacie ostatniego słowa.

Seria Dragon’s Dogma swój początek zaliczyła w 2012 roku na konsolach poprzedniej generacji, podbijając serca fanów połączenia otwartego świata oraz dynamicznych, niezwykle zręcznościowych pojedynków, które przepełnione zostały możliwością wykorzystania wielu broni czy czarów. Walka z mitycznymi potworami tak dobrze została odebrana przez graczy, którzy już kilka lat wyczekują na jakiekolwiek wiadomości o pełnoprawnej kontynuacji – port na komputery osobiste czy rozszerzona wersja z dodatkową zawartością nie wystarcza już wyjadaczom pojedynków z przeróżnymi kreaturami.

I chociaż Capcom nie mówi ostatniego słowa w temacie tej serii, jak na razie płonne nadzieje są tylko rozniecane. W wywiadzie z IGN, twórca Hideaki Itsuno mówił wiele o spuściźnie tytułu:

„Uważamy Dragon's Dogma za ważną franczyzę.... Ale nic więcej nie mogę teraz powiedzieć.”

Jednocześnie, podkreślając też część błędów i spraw do naprawienia w grze, Itsuno zaznacza co kierowało nim w procesie tworzenia Dragon’s Dogma i co pragnął osiągnąć:

(...) Mówiąc o Dragon's Dogma chciałem stworzyć grę, w której można było połączyć się z wieloma ludźmi, ale nie trzeba się martwić o uprzejmości, które generalnie trzeba wziąć pod uwagę grając online z innymi, a ja chciałem zagrać w RPG z bardziej kłopotliwymi aspektami, które zostały wyeliminowane - więc zaprojektowałem grę tak, aby spełniała te dwa wymagania. W tamtym czasie nie istniał tytuł, który spełniałby którykolwiek z tych aspektów.”

Już jakiś czas temu dochodziły do nas głosy, że deweloper stanął przed wyborem – stworzenia Devil May Cry 5 czy rozpoczęcia prac nad kontynuacją serii. Ostatecznie to DMC5 zadebiutowało, jednak o Dragon's Dogma Japończyk nie zapomina – podkreślając wielkie znaczenie tego IP. Aktualnie Itsuno zakończył prace nad DMC5 i jego zespół rozpoczął przygotowanie nowej, wciąż tajnej gry - dlatego słowa Japończyka na temat Dragon's Dogma są odbierane przez fanów jednoznacznie. 

Jak na razie więc pozostaje nam czekać na wszelkie informacje dotyczące tego znakomitego RPG-a , bowiem brak oficjalnych doniesień. Cieszy jednak fakt, że sami twórcy serii mówią otwarcie, że nie została ona odłożona na półkę.

O grach Capcomu możecie przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://www.psu.com/news/capcom-dragons-dogma-2/

Tagi: Capcom dragon's dogma Dragon's Dogma: Dark Arisen