Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.08.2019 15:25
Nike za niedługo zaprezentuje nowe buty. Asystentka Siri zawiąże Ci sznurówki
1092V

Nike za niedługo zaprezentuje nowe buty. Asystentka Siri zawiąże Ci sznurówki

Denerwuje Cię wiązanie butów? Teraz nie będziesz musiał się tym martwić, o wszystko zadba Twoja asystenka Siri.

13 września tego roku premierę mają mieć najnowsze buty z linii Huarache. Po ciepłym przyjęciu Nike HyperAdapt 1.0, designerzy amerykańskiego przedsiębiorstwa postanowili iść za ciosem i wypuszczać kolejne modele z serii Adapt. Nowe buty Nike Adapt Huarache wyglądają bardzo podobnie do oryginalnej linii z roku 1991. Przejmują one funkcję poprzednika oraz oferują kilka nowych możliwości. 

Najnowsze buty zostaną wyposażone w system łączenia się z naszymi telefonami marki Iphone oraz AppleWatch. Obuwie zostały wyposażone w dwa kolory LED, które możemy zmieniać w każdym momencie poprzez aplikację. Program będzie posiadał również przygotowane konfiguracje. Kolory LED będą zmieniać się w różnych sytuacjach, gdy biegamy zaświeci się np. czerwony, jeśli stoimy w miejscu - zielony, a z kolei gdy podskakujemy - światełka będą migać. Owe ustawienia będzie można edytować jak i wyłączyć na dobre. 

Technologia FitAdapt została usprawniona przez twórców. Po włożeniu buta i naciśnięciu diody obok światełek LED, system analizuje kształt stopy, a następnie dostosowuje obuwie do preferencji użytkownika. Jeszcze lepszą funkcją jest automatyczne wiązanie sznurówek. Wystarczy załączyć asystentkę Siri na naszych telefonach i powiedzieć: "Siri, tie my shoes". Po chwili patrzymy w dół, a tu bum... buty zawiązane. 

Na razie nie wiadomo na ile zostanie wycenione, opisane wyżej obuwie. Na pewno koszty nie będą niskie ze względu na ilość możliwości, które oferują. Zamierzacie zaopatrzyć się w najnowszy produkt Nike? Premiera już za dwa tygodnie.

 

Tagi: apple watch fitadapt huarache iPhone Nike