Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.08.2019 18:59
Persona 5 Royale
774V

Persona świętuje kolejny kamień milowy. Świetny wynik całej serii

Atlus potwierdził najnowsze wyniki sprzedaży serii Persona. Gracze mogą mieć pewność, że wydawca szybko nie zrezygnuje z tego świata, bo wciąż znajdują się chętni, którzy z przyjemnością poznają zakręcone historie przesiąknięte japońskim sosem RPG.

Atlus rozwija serię Persona od dobrych 23 lat. Twórcy niemal systematycznie wrzucają na rynek mocne gry z gatunku jRPG i możemy mieć pewność, że studio w najbliższych latach nie zmieni planów.

Deweloperzy potwierdzili sprzedaż Persony – seria od 1996 roku osiągnęła 10 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Nie jest to oczywiście wynik, który można porównywać do największych tuzów branży, ale trzeba przy tym pamiętać, że japońskie gry z gatunku RPG nie trafią w gust każdego Kowalskiego.
Najlepsza odsłona to oczywiście Persona 5 – SEGA wysłała do sklepów 2,7 mln pudełek. Jest to jednocześnie największy debiut marki w Stanach Zjednoczonych, bo produkcja osiągnęła drugie miejsce w kwietniowym rankingu sprzedaży (2017).

Przedstawienie tych wyników to bardzo dobra wiadomość dla miłośników IP, bo możemy mieć pewność, że Atlus szybko nie zrezygnuje z tego świata. Już 31 października w Japonii zadebiutuje Persona 5 Royal, ale możemy mieć pewność, że w przyszłości otrzymamy kolejne gry prezentujące zakręcone historie.

Więcej o serii Persona:

Źródło: https://personacentral.com/persona-series-reaches-10-million-copies-sold/

Tagi: atlus Persona 5 Royal sega