Iza Łęcka Iza Łęcka 15.08.2019 09:13
King's Bounty 2 bohater
1583V

King's Bounty 2 oficjalnie. Zwiastun zapowiada taktyczną rozgrywkę najwyższych lotów

Jeszcze przed startem targów w Kolonii pierwsi wydawcy zapowiadają swoje produkcje przygotowane na następne miesiące. 1C Entertainment nie chciało czekać na gamescom, pobudzają więc fanów King's Bounty zapowiadając kontynuację. King's Bounty 2 trafi na trzy platformy.

Zapowiedź King's Bounty 2 to zdecydowanie jedna z najlepszych informacji dla fanów strategii turowych od lat. 1C Entertainment pracuje nad nową odsłoną, która trafi na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste. Premiera odbędzie się w 2020 roku.

W King's Bounty 2 wcielimy się w jednego z trzech bohaterów. Wszelki wybór postaci wpłynie na całą opowieść, gdyż twórcy zapewnią trzy zróżnicowane charaktery z własnymi historiami. Każdy bohater hołduje innym ideom, patrzy na świat indywidualnie, a reakcje na poszczególne wydarzenia będą zdecydowanie się różnić.

1C Entertainment przygotowuje w zasadzie dwie gry w jednej, bo cały gameplay został podzielony na dwie zupełnie odrębne fazy. W pierwszej będziemy przemierzać krainę obserwując mieszkańców z perspektywy trzeciej osoby – niczym w klasycznym RPG-u pogadamy z wieśniakami, przyjmiemy misję do wykonania, natrafimy na tajemniczą dzicz do zbadania lub nawiążemy kontakt z napotkanymi osobnikami. W drugiej części weźmiemy udział w klasycznych, turowych bitwach przepełnionych taktycznymi działaniami.

Fabuła King's Bounty 2 zapowiada się intrygująco:

„W rozległej krainie Antary pojawiło się ogromne zagrożenie. Tajemnicza zaraza zaatakowała jej najdalsze rubieże. Zepsucie toczy tamtejsze ziemie i wszystko, co na nich żyje. Uchodźcy z dotkniętych regionów zaczęli napływać do królestwa Nostrii, co spowodowało niedobory żywności i zasobów. Stworzenia zniekształcone przez zarazę grasują wolno, siejąc chaos i zniszczenie wszędzie tam, gdzie się pojawią. Kraina walczy o przetrwanie, dlatego każda podjęta przez gracza decyzja będzie istotna jak nigdy dotąd. Jaka przyszłość czeka Antarę?”

Deweloperzy podkreślają, że w King's Bounty 2 stworzymy wyjątkowe drużyny przepełnione urozmaiconymi jednostkami, które będą wyróżniać się nie tylko umiejętnościami, ale i wyglądem. 1C Entertainment zagwarantuje rozbudowane, wielkie pola bitwy, które nie będą już płaskimi mapami, a same miejscówki przedstawią odpowiednią część mapy (koniec z przypadkowymi terenami).

King's Bounty 2 to „interaktywna i filmowa opowieść”, w której każda najmniejsza decyzja będzie miała ogromne znaczenie. Autorzy zapowiadają wielką, przesiąkniętą wyborami historię, która zostanie ubarwiona niespotykanymi wcześniej pojedynkami.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 1C Entertainment King's Bounty 2 zapowiedź